Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Światło, które łączy

Dodano: 19.12.18 10:00


akt11524550

Światło, które łączy

„Światło, które łączy” czyli Betlejemskie Światło Pokoju zajaśniało w siedzibie samorządu województwa. Harcerze z Podkarpackiej Chorągwi ZHP podarowali lampion z betlejemskim światłem członkom Zarządu Województwa Podkarpackiego, podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu.


Obecni na posiedzeniu wicemarszałek Piotr Pilch oraz członkowie zarządu Maria Kurowska i Stanisław Kruczek serdecznie dziękowali za ten piękny gest.


To światło z Betlejem symbolizuje miejsce narodzenie Jezusa i jeszcze mocniej przywołuje ducha Bożego Narodzenia. Bardzo za nie dziękujemy – powiedział odbierając światełko wicemarszałek Piotr Pilch.


Słowa wdzięczności oraz świąteczne życzenia dla harcerzy i wszystkich druhów Podkarpackiej Chorągwi ZHP przekazali także członkowie zarządu Maria Kurowska i Stanisław Kruczek.


Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski już po raz 27. 16 grudnia polscy harcerze otrzymali je od skautów ze Słowacji. W tym roku sztafeta ze światłem odbywa się pod hasłem “Światło, które łączy”.



akt_akt115245502Światło Betlejemskie symbolizuje pokój, ma skłaniać do zatrzymania w biegu, pogłębiania wiary oraz przypominać o radości z narodzin Jezusa Chrystusa.


Betlejemskie Światło Pokoju bierze swój początek w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną małą świeczkę, której płomień niesiony jest następnie przez skautów przez kraje i kontynenty, obiegając świat.


Aleksandra Gorzelak-Nieduży


Foto Sebastian Kieszkowski


BP UMWP

Zobacz również: