Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Team Europe & the art of debate

Dodano: 08.04.17 16:45


akt1268708

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będzie gospodarzem kolejnej Debaty Finałowej projektu Team Europe & the art of debate. Celem uczczenia 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce organizuje Turniej Debat, podczas którego studenci z całej Polski mają okazję podyskutować na aktualne tematy dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

W rzeszowskim finale wezmą udział dwie drużyny, które otrzymały najwięcej punktów podczas eliminacji. Zespół w składzie: Marcin Parys, Grzegorz Świerad, Piotr Mentel oraz Daniel Buś zmierzy się z drugą drużyną, czyli: Sewerynem Klatką, Arlettą Leń, Karolem Jaworskim, i Magdaleną Karnasiewicz. Tezą debaty brzmi: ,,Ekonomiczne korzyści płynące z migracji przeważają nad związanymi z nimi problemami społecznymi i politycznymi”. Dopiero na 15 minut przez rozpoczęciem finałów, drużyny dowiedzą się czy ich rolą będzie udowodnienie prawdziwości tezy, czy też jej obalenie. Grono sędziowskie, złożone z reprezentantów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej, oceni debatę pod kątem jakości argumentacji i umiejętności retorycznych mówców. Obydwie drużyny do wystąpień przygotowują się wraz z ekspertami w danej dziedzinie – mentorami sieci Team Europe - prof. nadzw. dr hab. Marcinem Szewczykiem oraz dr Leszkiem Cybulskim.


Debata rozpocznie się 11 kwietnia 2017 o 13:00 na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (Klub Akademicki IQ). Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania, zadawania pytań i komentowania przebiegu debaty. Wszystkich, którzy nie mogą bezpośrednio wziąć udziału w wydarzeniu, zachęcamy do wypowiedzi na ten ważny temat także w mediach społecznościowych, z dopiskiem #debatyEU60.


Kontakt:


teameurope@ksmowcow.pl


http://ksmowcow.pl/teameurope.htmlakt_akt12687082

Zobacz również: