Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Trenerzy Google w Podkarpackim Centrum Innowacji

Dodano: 21.10.19 10:00


akt18451890

Design thinking, czyli myśl i działaj kreatywne. To hasło przewodnie warsztatów w Rzeszowie, podczas których powstały innowacyjne pomysły i ciekawe prototypy dla kilku dziedzin naszego życia.
Podkarpackie Centrum Innowacji z siedzibą w Rzeszowie gościło trenerów z warszawskiego oddziału Google. W dniach 18-19 października br. promowali metodę design thinking. – To sposób działania o szerokim spektrum zasięgu. Jest stosowany podczas tworzenia nowej usługi lub produktu, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań lub usuwania problemów – wyjaśnia Marek Nowak z Google Polska.


Metoda odniosła sukces na arenie międzynarodowej. Teraz fachowcy z Google przekazują swoją wiedze podczas bezpłatnych warsztatów i spotkań promocyjnych w całej Polsce. – W trakcie warsztatów wyzwalamy inspirację i kreatywność. Pokazujemy, że nie jest to informacja tajemna, lecz pewien rodzaj działania. Można go wypracować przez systematykę, otwartość i naukę – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Anna Stępkowska z Google Polska.


Warsztaty w Rzeszowie przeprowadzono w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji. W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele biznesu, kadra inżynierska, środowisko naukowe, humaniści i osoby z zacięciem artystycznym. – Nasze warsztaty pokazują, że design thinking obejmuje szerokie grono odbiorców. Chcemy by takie inspirujące szkolenia wspierały rozwój Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów – mówi Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w Podkarpackim Centrum Innowacji.


Uczestnicy szkolenia tworząc grupy badawcze generowali kreatywne pomysły oraz rozwiązania z różnych dziedzin życia. – Tak powstawały często nieszablonowe prototypy dotyczące np. zagospodarowania czasu wolnego, czytelnictwa, segregacji odpadów, edukacji, komunikacji miejskiej, pozyskiwania klientów i promocji – wyliczają uczestnicy warsztatów.


– W metodzie design thinking ważna jest praca w zespole. Siłą jest grupa ludzi, których wiedza jest w stanie generować pomysły. Tak było w Rzeszowie, gdzie pomysły przeobrażono w prototypy i poddano testom przez innych użytkowników. Wnioski mogą posłużyć do dalszego rozwoju każdego z prototypów – mówi Anna Stępkowska z Google Polska.


Warsztaty w Podkarpackim Centrum Innowacji były bezpłatne w ramach programu: „Projektanci Innowacji PFR”. – PCI to miejsce, które łączy naukę, biznes, studentów, organizacje pozarządowe i administrację. Jego rolą jest facylitacja ekosystemu innowacji i startupów. Naszym celem jest rozwijanie kluczowych umiejętności badaczy i studentów, wsparcie projektów rozwojowych, nowych technologii i startupów dla Podkarpacia. Chcemy pobudzać przedsiębiorczość studencką – mówi Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.


Każdy z uczestników warsztatów zapoznał się z ofertą Podkarpackiego Centrum Innowacji. Tutaj znajdują się drukarki 3D, sala komputerowa z tabletami graficznymi, pracownia elektroniki czy wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Oferta PCI jest bezpłatna i ogólnodostępna.


Rafał Białorucki


Zobacz również: