Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

"Podziel się odblaskiem" - przedświąteczne działania Policji

Dodano: 19.12.16 13:12


akt19094312

"Podziel się odblaskiem" to hasło przedświątecznej akcji policjantów ruchu drogowego. Wczoraj, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z mieszkańcami Jarosławia. Mówili im, jak być bezpiecznym na drodze i rozdawali elementy odblaskowe. Każdy dostał dwa odblaski - jeden dla siebie, drugi dla kogoś bliskiego.

Wczoraj przed południem, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie byli w Jarosławiu. Po zakończeniu mszy św. w Bazylice o.o. Dominikanów spotkali się z mieszkańcami miasta i rozdawali im odblaski. Każdy chętny, zgodnie z hasłem kampanii "Podziel się odblaskiem" otrzymał element odblaskowy dla siebie i dla osoby najbliższej. Zainteresowanie było ogromne. Policjanci rozdali blisko półtora tysiąca odblasków.


Dzięki życzliwości duszpasterzy, policjanci mieli możliwość spotkania się z mieszkańcami Jarosławia i przekazania im podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Mówili o tym, jak ważne jest bycie widocznym. To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego, który w ciemności porusza się po drodze. Kierowca ma czas, by wyhamować, bądź osobę bezpiecznie ominąć.


źródło:KWP


akt_akt190943123

Zobacz również: