Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Rzeszowie kończy 60 lat

Dodano: 17.06.19 09:17


akt19798444

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Rzeszowie kończy 60 lat. Jest ona najstarszą tego typu placówką w województwie Podkarpackim. Na uroczystościach jubileuszowych odbywających się w Hotelu Prezydenckim zjawili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Kuratorium Oświaty oraz samorządów lokalnych.

W ciągu roku poradnia wydaje około 1500 opinii w sprawach dzieci i młodzieży oraz około 500 orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. Organem prowadzącym placówkę jest Starostwo Powiatowe w Rzeszowie i to właśnie Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski zabrał na wstępie głos.


- 60- lat istnienia poradni to ogrom wysiłku, który dawał wspaniałe efekty bez względu na rzeczywistość, na otoczenie, i na sytuacje, która w danym czasie funkcjonowała. Wszystkie te wychowawcze metamorfozy mówią o tym jak ważna dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego jest ta placówka i ludzie, specjaliści w niej pracujący. Trzeba podkreślić że dzięki pomocy poradni wielu młodych ludzi z problemami potrafiło się odnaleźć w otaczającej ich rzeczywistości. Życzę aby ta poradnia zawsze była numerem jeden nie tylko z nazwy ale również ze skuteczności, zaangażowania i profesjonalizmu. Życzę żebyście byli państwo świadkami jedynie dobrych zmian opartych na fundamencie zaufania, trwałych więzi oraz przyjaznego nastawienia do drugiego człowieka, szczególnie kiedy on tej przyjaźni i pomocy potrzebuje. Niech na budowanym przez państwa systemie wsparcia wzrastają jednostki świadome swoich możliwości , odważne w podejmowaniu trudnych decyzji i odnajdywaniu się w życiu. Niech wpajany im system wartości oraz umacniana wiara w siebie, będzie gwarantem ich osobistych sukcesów-powiedział Józef Jodłowski.


Starosta podziękował kadrze pracującej obecnie w Poradni jak również osobom, które miały z nią związek od początku jej istnienia. Placówka została założona w 1959 jako Poradnia Psychologiczno-Zawodowa dla młodzieży. Pięciu pracowników zajmowało jeden pokój w Urzędzie Wojewódzkim przy ulicy Grunwaldzkiej. Obecnie dzięki wsparciu Starosty Poradnia przy ul. Batorego posiada 18 pomieszczeń w których pracuje 28 specjalistów. Znajdują się tam dobrze wyposażone gabinety diagnostyczno-terapeutyczne, wszechstronna sala do terapii grupowej, nowoczesna sala konferencyjna oraz stale uzupełniane pomoce do diagnozy i terapii w tym do badania dziecka już od momentu urodzenia.


- Zajmujemy się kompleksową diagnozą specjalistyczną. Opieką nad małym dzieckiem niepełnosprawnym lub zagrożonym niepełnosprawnością i jego rodziną. Terapią indywidualną i grupową, często z wykorzystaniem nowych technologii i metod terapeutycznych, profilaktyką psychospołeczną a także szerokim zakresem wsparcia przedszkoli, szkól i placówek oświatowych–mówi Magdalena Grot- Mrozicka Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 1 w Rzeszowie.akt_akt197984442Podczas uroczystości nie zabrakło jubileuszowego tortu, wręczono również pamiątkowe statuetki zasłużonym pracownikom i współpracownikom poradni. Obchody uświetnił koncert orkiestry ze szkoły muzycznej I stopnia w Głogowie Młp.


Woj.


Fot. Michał Łazarów


Zobacz również: