Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej.

Dodano: 05.05.17 12:37


akt28054983

W Przemyślu 29 kwietnia br. odbył się XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej, w którym uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.

Tegorocznymi organizatorami Kongresu byli: Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie oraz Zgromadzenie Księży Michalitów. Obok minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, wśród zaproszonych gości znaleźli się także: metropolita przemyski abpa Adam Szal, bp Stanisław Jamrozek, wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, posłowie, samorządowcy, dyrektorzy, wychowawcy i nauczyciele podkarpackich placówek oświatowych.


Spotkanie naukowe w auli Instytutu Teologicznego Wyższego Seminarium Duchownego poprzedziła Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej, której przewodniczył abp Adam Szal. Pierwszy referat pt. „Na jakich wartościach opiera się reforma edukacji” wygłosiła minister Anna Zalewska.


Mamy właściwie dwa cele: chcemy zbudować szkolę uczącą się. Co to znaczy? To znaczy, że w szkole uczy się dziecko, uczy się nauczyciel i uwaga – uczy się rodzic. Ponieważ z różnych badań wynika, że kształcenie dorosłych, uczenie się przez całe życie, ma się odbywać szczególnie w małych miejscowościach. Stąd moja determinacja w pilnowaniu małych szkół – powiedziała Anna Zalewska.


Natalia Mierzwa-Sowa


fot. Stanisław Gęsiorski.


akt_akt280549832

Zobacz również: