Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Platforma modowa Osnova

Dodano: 10.12.19 11:44


akt28708143

Coraz większą popularnością cieszy się powstała w Rzeszowie platforma modowa Osnova, skupiająca wokół siebie polskie firmy, którym bliska jest idea zrównoważonych zakupów. Aby zaprezentować tam swoje ubrania, projektanci muszą spełniać określone warunki. Szczególnie promowane są marki, które szyją ubrania w szwalniach w Polsce, z naturalnych tkanin oraz z najwyższą dbałością o środowisko.

Pomysł na stworzenie platformy zrodził się 2 lata temu w odpowiedzi na ekologiczną transformację oraz sytuację na rynku modowym na świecie. Szycie z niskojakościowych tkanin, jednosezonowe ubrania, zatrudnianie w przemyśle dzieci w najbiedniejszych krajach Azji, jak również ślad węglowy pozostawiany w związku z transportem ubrań spoza Europy, to problemy z którymi boryka się branża. Osnova wychodzi im naprzeciw, stawia na odpowiedzialną modę i już dziś jest jedną z największych platform modowych skupiających niezależnych projektantów w Polsce. Można tu dokonać zrównoważonych zakupów, wspierając polską gospodarkę i rodzime biznesy. Mieć pewność, że ubranie, które się kupiło powstało w sposób legalny w Polsce, z najwyższą starannością dla środowiska.


-Każdą decyzją zakupową mamy wpływ na to, co dzieje się w naszym kraju i na naszej planecie. Chcemy przekonać innych do tego, aby kupowali mniej, ale za to ubrania dobrej jakości, takie które można nosić wielopokoleniowo czy wymieniać się nimi z koleżankami. Namawiamy również do tego, aby kupować ubrania, które są szyte w Polsce. Działaniem tym nie tylko wspieramy polską gospodarkę, ale również mamy pewność, że ubranie które nosimy, powstało w sposób legalny i z zachowaniem dobrych warunków pracy - mówi Edyta Podkulska, CEO Platformy OSNOVA.


Platforma mocno podkreśla krawieckie tradycje regionu, z którego się wywodzi oraz fakt, że powstało tu wiele cenionych marek modowych, znanych obecnie na całym świecie. Kładzie również nacisk na innowacje. Osnova wierzy, że zrównoważona moda możliwa jest dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jako jedyna platforma w Polsce oferuje klientom, poza tradycyjnymi metodami, płatności w 10 kryptowalutach. Pracuje też nad autorskim asystentem zakupów zwanym Wirtualnym Doradcą, który na podstawie parametryzowalnych danych pozwoli użytkownikom dobrać ofertę pod ich potrzeby.


-Niewiele jest marek modowych, które decydują się na komunikowanie śladu węglowego, jaki towarzyszy w procesie powstania danego ubrania. Chcemy to zmienić, bo uważamy, że wszyscy - a szczególnie przemysł odzieżowy powinien dbać o środowisko. Na szczęście naszym sprzymierzeńcem jest nowoczesna technologia i za jej pomocą możemy ograniczać emisję spalin. Na Osnova pracujemy nad wirtualnym doradcą, którego zadaniem jest dostosowanie oferty pod potrzeby klientek, tak aby ograniczyć liczbę zwrotów i tym samym emisję spalin związanych z transportem – dodaje Edyta Podkulska.


Osnova poszła jeszcze o krok dalej i stworzyła klaster Moda Polska, który skupia marki, którym bliska jest idea zrównoważonej mody i chcą wspólnie edukować w tej kwestii klientów i producentów. Jest to wyjątkowe miejsce do nawiązywania relacji i współpracy projektantów, marek, producentów oraz dostawców usług powiązanych z branżą modową w naszym kraju. Zarówno tych dobrze znanych, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę w tym biznesie.


-Zależało nam na tym, by stworzyć miejsce, które łączy nie tylko oferty różnych projektantów, ale też infrastrukturę - producentów tkanin czy krawców, czyli wszystko czego projektant potrzebuje do wytworzenia swojego produktu. W ten sposób tworzymy w jednym miejscu sieć powiązań między kolejnymi etapami produkcji, więc mamy większą kontrolę nad ceną i jakością - dodaje Edyta Podkulska.


Rozwiązania oferowane przez platformę są innowacją w skali europejskiej. Osnova to nie tylko platforma sprzedażowa, ale również miejscem pełne nowoczesnych rozwiązań dla biznesu modowego w sekcji B2B.


Zobacz również: