Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

60 dzieci z Podkarpacia wyjedzie na „Wakacje z Muszkieterami”

Dodano: 27.06.17 11:20


akt29109273

Dzieci z kilkunastu podkarpackich miast m.in. z Rzeszowa, Jarosławia i Stalowej Woli, spędzą lato nad morzem dzięki akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Spośród blisko 1000 dzieci z całej Polski objętych akcją, z naszego województwa będzie ich 60. Na pierwsze turnusy wyjadą na początku sierpnia. Akcję wspiera medalistka olimpijska i ambasadorka akcji - Sylwia Gruchała.

„Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja charytatywnej akcji Fundacji Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. W tym roku letnie kolonie w górach i nad morzem spędzi blisko 1000 dzieci z całej Polski. Z województwa podkarpackiego będzie ich 60, w wieku od 8 do 14 lat. Oprócz zabaw i wypoczynku dzieci poznają 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.


- Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto - To charakter, a nie kapelusz z piórem, tworzy z Ciebie Muszkietera! – przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. –

mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.


Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami, fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi. Pierwszy autokar ruszy już 16 lipca. Łącznie w trakcie trwania akcji odbędzie się 9 kolonijnych turnusów


w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie. Akacja jest finansowana przez właścicieli sklepów Intermarchè i Bricomarchè.

Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama RP – Agata Kornhauser-Duda.


www.wakacjezmuszkieterami.pl


facebook.com/FundacjaMuszkieterow/akt_akt291092732

Zobacz również: