Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Bezpłatne warsztaty dla rzeszowskich seniorów

Dodano: 15.07.16 17:43


akt29415996

Od dwóch dekad populacja osób 60+ nieustająco rośnie. W Polsce stanowi dziś 22% społeczeństwa. W roku 2030 odsetek ten wzrośnie do 28%, a w 2050 roku wyniesie aż 39%. Polacy będą wówczas najstarsi w Europie. Dlatego już teraz warto zadbać o komfort życia i aktywizację seniorów, których grono zasilimy w bliższej lub dalszej perspektywie.



Jedną z form zwiększania świadomości i wrażliwości społecznej na kwestie senioralne, jest


nieustanna edukacja – zarówno młodych, którzy też kiedyś będą seniorami, jak i osób starszych, które na emeryturze wcale nie muszą rezygnować z aktywności społecznej. Zaniedbany dialog międzypokoleniowy trzeba odbudować, dlatego też Stowarzyszenie MANKO i redakcja „Głosu Seniora” pragną oddać głos osobom starszym, organizując dla nich dwudniowe warsztaty dziennikarsko-obywatelsko-medialne w 8 miastach na terenie całej Polski (w województwach: małopolskim, podkarpackim, opolskim, śląskim, dolnośląskim,warmińsko-mazurskim, kujawskopomorskimi pomorskim). Warsztaty mają na celu aktywizowanie osób starszych, zwiększenie frekwencji seniorów w przestrzeni publicznej poprzez ich obecność w mediach oraz propagowanie prospołecznej postawy wśród osób 60+. W związku z warsztatami planujemy wydanie lokalnych edycji „Głosu Seniora” (rzeszowskiej i krakowskiej) a także lokalnych wkładek z tekstami uczestników naszych warsztatów w ogólnopolskich „Głosach Seniora”.


Po ogromnym sukcesie krakowskich warsztatów (dwa dwudniowe spotkania), zapraszamy


na szkolenie w Rzeszowie, które potrwa dwa dni (26 i 27 lipca) – łącznie 12 godzin.


Dla uczestników szkolenia przewidziany jest darmowy poczęstunek oraz publikacja ich tekstów w rzeszowskim „Głosie Seniora”.


Na zgłoszenia czekamy w godzinach 9 - 16, do poniedziałku (25 lipca br.) pod nr telefonu: 12 429 37 28 lub 508 867 656.


Można zgłosić się również mailowo (glos.seniora@manko.pl).


Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


w ramach rządowego programu ASOS na lata 2014-2020.


Zobacz również: