Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Policjanci honorowymi dawcami krwi

Dodano: 22.08.16 15:08


akt30716743

Brzozowscy policjanci uczestniczyli w akcji zbiórki krwi, zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie i straż pożarną. Zebrana krew została przeznaczona dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. To już kolejne działania tego rodzaju, w które aktywnie włączyli się funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyła się akcja zbiórki krwi. Jej inicjatorem było starostwo wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi „Strażacki Dar”, działającym przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie. Podstawowym celem akcji jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. W specjalnym „krwiobusie” każdy mógł honorowo oddać krew. Do akcji zostali zaproszeni również brzozowscy policjanci i pracownicy cywilni komendy.


Tego dnia kilkadziesiąt osób przystąpiło do rejestracji. Niestety nie wszystkim, z różnych przyczyn, udało się oddać krew. Każda osoba, która pierwszy raz oddała krew otrzymywała legitymację honorowego dawcy krwi. Pozyskana krew została przeznaczona dla Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.


To już kolejna akcja tego rodzaju, w której udział wzięli policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Dzięki takim przedsięwzięciom możemy ofiarować komuś najcenniejszy dar jakim jest życie.


phdk2Źródło:KWP


Zobacz również: