Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

BEZDOMNI UCZYLI SIĘ NIEŚĆ POMOC

Dodano: 27.01.17 21:29


akt36679174

Dnia 21 stycznia 2017 r. zakończyła się pierwsza edycja charytatywnego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla bezdomnych. Wzięło w nim udział ok 100 podopiecznych i ich opiekunów Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie i Racławówce. Szkolenie zostało przeprowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Oprócz wiedzy teoretycznej duży nacisk został położony jednak na szkolenie praktyczne, podczas którego kursanci, korzystając ze specjalistycznego sprzętu, mieli okazję samodzielnie przećwiczyć postępowanie w nagłych stanach zagrożenia.

Bezdomni zdobyli wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych, zadławień i zakrztuszeń, hipotermii – odmrożeń, epilepsji, omdleń, pozycji bocznej bezpiecznej, udaru niedokrwiennego mózgu, zawału mięśnia sercowego czy obsługi automatycznego defibrylatora AED.


W związku z akcją „Każdy może zostać bohaterem”, oprócz przeprowadzonego bezpłatnego szkolenia, Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego zdobyło sponsora na zakup AED do placówki Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Automatyczny defibrylator AED, jak wykazują badania, zwiększa szanse na przeżycie osoby w nagłym zatrzymaniu krążenia aż do 70%.


Fundatorem sprzętu jest firma Clico Sp. z o.o. z Krakowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Oleandry. Firma Clico rozumie potrzeby biznesowe poprzez dostarczanie niezbędnych i skutecznych narzędzi, umożliwiających ochronę danych na wielu poziomach, tworzenie wydajnych i bezpiecznych sieci komputerowych, a także budowę bezpiecznego dostępu do sieci oraz wspierania efektywnego zarządzania.


Oficjalne przekazanie sprzętu od firmy Clico do placówki odbędzie się w najbliższych dniach o czym Państwa poinformujemy.


Nasza inicjatywa już odbija się fajnym echem i płynącą potrzebą przeszkolenia podopiecznych w innych placówkach, nie zamykamy się na takie prośby. Na pewno nie zakończymy naszych działań tylko na tym jednym szkoleniu. Miejmy nadzieję, że w przyszłości znajdą się takie osoby jak firma Clico, które zechcą nam pomóc, a przede wszystkim pomóc podopiecznym i placówkom, w których oczywiście charytatywnie przeszkolimy z zakresu pierwszej pomocy – mówi Arkadiusz Rząsa właściciel i organizator akcjiakt_akt366791742

Zobacz również: