Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Lufthansa Systems przyjeżdża do Rzeszowa w poszukiwaniu pracowników

Dodano: 19.10.16 11:00


akt37408348

Już po raz kolejny eksperci Lufthansa Systems odwiedzą stolicę Podkarpacia, aby rekrutować kandydatów do gdańskiego oddziału firmy. Przedstawiciele Lufthansa Systems spotkają się ze studentami Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Osoby zainteresowane pracą w Gdańsku będą też mogły wziąć udział w Dniu Rekrutacji w Hotelu Prezydenckim.

„Z podziwem obserwujemy rozwój tego regionu, zwłaszcza w interesujących nas dziedzinach nowych technologii i lotnictwa. Przyjeżdżamy do Rzeszowa aż z Gdańska, ponieważ znajdujemy tutaj specjalistów z kluczowych dla nas obszarów, czyli IT oraz awiacji. Mamy oferty pracy zarówno dla doświadczonych programistów, testerów, specjalistów z branży lotniczej, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoja zawodową przygodę” – mówi Ireneusz Zalewski, Prezes Lufthansa Systems Poland.


26 października o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie ze studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. – „Od wielu lat kształcimy specjalistów m.in. na kierunku „Informatyka” (Information Technology) czy unikatowym w skali kraju, jak i Europy kierunku „Zarządzanie lotnictwem” (Aviation Managment). Warto zaznaczyć, że absolwenci tych kierunków znakomicie radzą sobie na rynku pracy i mogą również wiązać swoją przyszłość zawodową z firmą Lufthansa Systems – mówi Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.


Spotkania z rzeszowskimi studentami poprowadzą absolwenci Politechniki Rzeszowskiej, a obecnie pracownicy Lufthansa Systems


Eksperci Lufthansa Systems pojawią się też na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie podobnie jak na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania prezentację wygłoszą Grzegorz Rucki oraz Kamil Kwolek. Absolwenci Politechniki Rzeszowskiej, a obecnie specjaliści aeronautyczni w Lufthansa Systems opowiedzą o zastosowaniu systemów informatycznych w służbie lotniczej na przykładzie operacyjnego planowania lotów. „Dyplom ukończenia naszej uczelni jest ceniony przez pracodawców, a nasi absolwenci pełnią ważne stanowiska również w międzynarodowych firmach. Ponadto kształcimy specjalistów na elitarnym kierunku, jakim jest "Lotnictwo i kosmonautyka" – dodaje Anna Worosz z Biura Prasowego Politechniki Rzeszowskiej.


Spotkanie rekrutacyjne w Hotelu Prezydenckim


W tym samym dniu w Hotelu Prezydenckim osoby zainteresowane pracą w Gdańsku mogą wziąć udział w specjalnym Dniu Rekrutacji, podczas którego każdy będzie miał możliwość skonsultowania swojej ścieżki kariery. Wybrani kandydaci wezmą udział w procesie rekrutacyjnym – w ciągu kilku godzin kandydaci przejdą testy merytoryczne oraz rozmowy rekrutacyjne i możliwe, że jeszcze tego samego dnia poznają ich wyniki.


„Wychodzimy naprzeciw potrzebom kandydatów i zapraszamy ich na spotkania rekrutacyjne w ich mieście. Dajemy możliwość wzięcia udziału w rozmowach i testach kwalifikacyjnych, dzięki którym jeszcze w tym samym dniu osoby zainteresowane pracą z nami mogą poznać ich wyniki, a nawet podpisać umowę o pracę” – podkreśla Karolina Borowa.


Na spotkanie w Hotelu Prezydenckim obowiązuje rejestracja: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=442df7bd78034b478525d873f184864e


Zobacz również: