Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Bezpieczne wakacje. Uważaj na drodze !

Dodano: 21.05.19 18:50


akt37451908

Prelekcje, wystawy, pokazy, symulatory ... to atrakcje czekające na uczestników „Dnia bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym” .

Już 30 maja w Rzeszowie – w kampusie WSIiZ przy ul. Sucharskiego – będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie i pokazywać różne jego wymiary.


Każdy z uczestników, będzie miał okazję m.in. oglądnąć sprzęt i samochody służb, inspekcji i straży oraz urzeczywistnić zachowanie po spożyciu alkoholu czy użyciu „dopalaczy” poprzez założenie specjalnych gogli.


Rzeszowski ZUS zaprasza do udziału w wydarzeniu, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo m.in. w ruchu drogowym.


Na uczestników czekają nie tylko prelekcje dotyczące bezpieczeństwa ale przede wszystkim wiedza praktyczna.


Jak informują organizatorzy, wydarzenie składa się z dwóch części.


W pierwszej – uczestnicy zapoznają się z bezpieczeństwem z punktu widzenia służb, a przede wszystkim z praktyką ich działania oraz będą uczestniczyć m.in. w pokazie udzielania pierwszej pomocy.


Drugą część stanowi praktyka – czyli możliwość oglądnięcia pojazdów ratunkowych i służących zapewnieniu bezpieczeństwa oraz rozmowy z przedstawicielami m.in. Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei.


Na uczestników czeka także wiele niespodzianek i konkursów, w tym specjalnie przygotowanych dla dzieci.


Wstęp bezpłatny.


Na część pierwszą - z racji ograniczonej liczby miejsc – warto zarezerwować miejsce.


Szczegóły – informacje -> znaleźć można na Facebook’u (Dzień Bezpieczeństwa w transporcie) oraz dzwoniąc pod numer: 17 867 52 18.


Wojciech Dyląg


Regionalny Rzecznik


w województwie podkarpackim


Zakład Ubezpieczeń Społecznych


akt_akt374519082

Zobacz również: