Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Przebadaj się bezpłatnie w kierunku nowotworów płuc w Affidea!


Dodano: 17.09.16 16:57


akt39045601

Sieć nowoczesnych placówek medycznych Affidea bierze udział w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych, którego zadaniem jest wczesne wykrywanie raka płuc. Mieszkańcy wybranych powiatów województwa podkarpackiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, umożliwiających wczesne wykrycie nowotworu
„Program badań w kierunku wykrywania raka płuca” obejmuje badanie tomografem komputerowym. Bezpłatnemu badaniu w placówce Affidea w Rzeszowie mogą poddać się osoby w wieku od 50 do 70 lat zamieszkałe na terenie wskazanych powiatów oraz czynnie lub biernie palące papierosy bądź inne wyroby tytoniowe.


Dodatkowym, lecz niekoniecznym kryterium uczestnictwa w Programie jest pozytywny wywiad rodzinny w kierunku nowotworów (nie tylko nowotworów płuc), a także narażenie na ekspozycję czynników rakotwórczych, m.in. azbestu, radonu, uranu, arszeniku, berylu czy produktów przemiany węgla kamiennego.


Programem objęci są mieszkańcy powiatów: brzozowskiego, lubaczowskiego, leskiego, kolbuszowskiego, jarosławskiego, przeworskiego, krośnieńskiego, sanockiego.


Każda osoba we wskazanym wieku, która zamieszkuje jeden z podanych powiatów, powinna otrzymać od lekarza dowolnej specjalizacji skierowanie na badanie tomografii komputerowej. Skierowanie to można również otrzymać na miejscu w placówce Affidea od lekarzy specjalistów. Pacjenci, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu.


- Skuteczność leczenia raka płuc to przede wszystkim nowoczesne metody wczesnego wykrywania. Badanie tomografem komputerowym jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, a wykrycie choroby we wczesnym stadium niemal w 100% gwarantuje całkowite wyleczenie - mówi dr Andrzej Radkowski, Dyrektor Medyczny ds. Radioterapii. - To już kolejny rok, kiedy pacjenci mogą do nas przyjechać i korzystać z bezpłatnych badań w ramach „Programu badań w kierunku wykrywania raka płuca” w placówkach Affidea.


Bezpłatne badania można wykonać od 15. września do 15. grudnia 2016 r. w placówce Affidea przy ul. Krakowskiej 16 w Rzeszowie.


W przypadku dodatkowych pytań prosimy o telefonowanie pod numer 22 44 11 111.


Zobacz również: