Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Strażacy z Niechobrza i druhny z Wólki Podleśnej najlepsi w Powiecie

Dodano: 01.10.19 10:51


akt41063577

Czołowi strażacy z Powiatu Rzeszowskiego wzięli udział w XI Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się w Pogwizdowie Starym. W kategorii mężczyzn zwyciężyli druhowie z OSP Niechobrz zaś najlepszymi wśród kobiet okazały się druhny z OSP Wólka Podleśna.

Najlepszym jednostką okazałe puchary wręczyła Lucyna Sokołowska Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego. Organizatorem zawodów był zarząd oddziału powiatowego ZOSP RP w Rzeszowie oraz Komenda Miejska PSP w Rzeszowie przy współudziale Gminy Głogów Młp. i starostwa powiatowego w Rzeszowie.


Za najlepiej wykonane ćwiczenie musztry wyróżnione zostały OSP Wólka Podleśna w grupie mężczyzn i OSP Przewrotne w grupie kobiet.


Do zawodów przystąpiło 12 drużyn męskich i 7 kobiecych. Były to jednostki, które zakwalifikowały się do finału jako zwycięzcy eliminacji w poszczególnych gminach. Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach były to ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami, oraz musztra. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się druhowie z OSP Niechobrz którzy nieznacznie pokonali OSP Wolka Podleśna oraz gospodarzy z Pogwizdowa Starego. Z kolei wśród pań role się odwróciły i po laur pierwszeństwa sięgnęły druhny z Wolki Podlesnej pokonując konkurentki z Niechobrza. Trzecie miejsce przypadło panią z OSP Łukawiec.


Za udział w zawodach nagrodzono również najmłodszą i najmłodszego uczestnika zmagań. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.


Na zawodach obecni byli: Komendant PSP Rzeszow Tomasz Baran, poseł na Sejm RP, przewodniczący parlamentarnego zespołu strażaków Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP Władysław Miazga, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, Radny Sejmiku Województwa Karol Ożóg, Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Rzeszowie Bogusław Kida, Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego Lucyna Sokołowska, Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj oraz Wójt Gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar. Na zawody przybyli również wojewódzki kapelan strażaków ks. Paweł Samborski oraz powiatowy kapelan strażaków ks. Józef Książek.


Kolejność wszystkich jednostek:


GRUPA „A” – mężczyźni:


1 OSP Niechobrz,


2 OSP Wólka Podleśna,


3 OSP Pogwizdów Stary,


4 OSP Górno


5 OSP Piątkowa,


6 OSP Hucisko,


7 OSP Łukawiec,


8 OSP Rzeszów/Bzianka,akt_akt4106357749 OSP Palikówka,


10 OSP Dylągówka,


11 OSP Straszydle,


12 OSP Bratkowice,


GRUPA „C” – kobiety:


1 OSP Wólka Podleśna,


2 OSP Niechobrz,


3 OSP Łukawiec,


4 OSP Pogwizdów Stary,


5 OSP Futoma,


6 OSP Trzciana,


7 OSP Przewrotne.


Woj. Fot Wojciech Tatara


Zobacz również: