Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Wielkie wyzwanie, wielka trasa i małe samochody...

Dodano: 02.11.16 11:49


akt4401546

Codziennie miliony ludzi przybywa do Londynu. Część z nich jako turyści, część jako ludzie chcący osiedlić się w Wielkiej Brytanii na stałe. Wśród tych milionów – Polacy. Zwiedzający, pracujący, odwiedzający rodziny lub szukający nowego sposobu na życie. W sobotę 22 października przybyło ich trzech, Polaków podróżujących trochę inaczej niż zwykle. Odbyli podróż liczącą 1610 kilometórw z Łodzi do Londynu nie w samolocie, nie w autokarze a w naszych polskich, swojskich Maluchach. Ich cel? Pokazać wsparcie i dodać otuchy Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii na stałe.

Trzech śmiałków Justyna, Marcin i Kamil zaplanowali całą podróż wraz z firmą TransferGo: Przelewy Online i szczęśliwie dotarli na miejsce by spotkać się z londyńską Polonią i, przy okazji, zobaczyć to historyczne miasto. Bardzo się cieszymy, że Ci fantastyczni młodzi ludzi wyszli z taką inicjatywą i zgłosili się do nas z prośbą o wsparcie. „Jesteśmy firmą, która została założona przez imigrantów dla imigrantów i doskonale rozumiemy z jakimi problemami borykja się oni na obczyźnie. Zawsze z przyjemnością wspomożemy inicjatywę, która ma na celu pomoc polskiej społeczności oraz innym mniejszościom mieszkającym za granicą.” - powiedziała Paulina Kafara z TransferGo


Wielkie wyzwanie, wielka trasa i małe samochody. Podróż Justyny, Marcina i Kamila rozpoczęła się w Łodzi 19 października, pod urzędem miasta na ulicy Piotrowskiej gdzie nasi bohaterowie zostali pożegnani przez Łodzian i lokalne media. W trakcie swojej podróży nie zabrakło czasu na odwiedzenie innych europejskich miast. Trójka śmiałków zatrzymała się także w Brukseli, Dover i Berlinie, gdzie pomimo napiętego grafiku znaleźli czas na zdjęcia.


„Wyjechaliśmy z Łodzi przejeżdżając przez Poznań, dotarliśmy do Berlina który był pierwszym przystankiem. Po kilku godzinach snu wyruszyliśmy w strone Brukseli, a celem miała być Dunkierka. Niestety plan został zmieniony przez napotkane korki na niemieckiej autostradzie, przez co w Brukseli byliśmy dopiero o 3 nad ranem. Następnego dnia celem był Londyn lecz problemem okazal się prom, ktory opóźnił nasze wypłynięcie do 2 nad ranem w sobote dlatego dopiero z prawie jednodniowym opóźnieniem udaliśmy się prosto do Londynu.”- opowiedział nam o podróży jeden z kierowców, Kamil. „Na nasze szczęście jedyną usterka był poluzowany wydech gdzieś na trasie do Berlina usunięta na poboczu, reszta trasy przebiegła bezproblemowo!” – dodaje z uśmiechem.


Po długiej podróży Justyna, Marcin i Kamil zaleźli czas na zwiedzanie Londynu mimo zmęczenia 1610 kilometrową trasą. Po dojechaniu na miejsce w sobotę 22 października nasi trzej „maluszkieterzy” wybrali się następnego dnia by odwiedzić takie miejsca jak Buckingham Palace (gdzie próbowali dostać się na herbatkę u królowej), Trafalgar square, Piccadily Circus jak i „polską” dzielnicę Hammersmith gdzie spotkali się ze swoimi sponsorami z TransferGo i mieszkającą tam Polonią. Podczas całej eskapady maluchy wzbudzały wiele zamieszania. „Ludzie reagowali bardzo pozytywnie, robili zdjecia nam i maluszkom. Niektórzy niedowierzali że jedziemy tak daleko, albo że już tak dużo udało nam się osiągnąć.” – wspomina Kamil.


Po dniu zwiedzania Justyna, Marcin i Kamil wpadli na poczęstunek w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym, gdzie przywitały ich piękne słowianki, wraz z Olą Ciupą, a także fani motoryzacj a przede wszystkim kultowych maluszków z różnych miejsc w Wielkiej Brytanii, i gdzie mieli okazję opowiedzieć o swojej podróży.


Więcej informacji na temat przebiegu podróży, a także zdjęcia i filmiki relacjonujące akcję można znaleźć na Facebook’u, na fan page’u: Maluchem do UK.


Link: https://www.dropbox.com/sh/vc552pqujvqcgxl/AAA5JyWLkAT8FiwpkeuVTsUca?dl=0


akt_akt44015465

Zobacz również: