Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Husaria Rally w Rzeszowie

Dodano: 29.08.17 21:38


akt46818200

Husaria Rally to rajd charytatywny, którego nadrzędnym celem jest zebranie środków finansowych; te w całości zostaną wpłacone na Organizacje Pożytku Publicznego ze szczególnym wskazaniem na organizacje działające na rzecz dzieci.

Podrzędnymi celami rajdu są: propagowanie dawnej motoryzacji, kultury i wzajemnej pomocy na drogach, a także integracja środowisk motoryzacyjnych.


- Bardzo ważną kwestią dla nas jest to, że uczestnicy sami wpłacają pieniądze, a więc 100 procent wpłaconej kwoty przekazywane jest bezpośrednio na Organizacje Pożytku Publicznego – mówi Dariusz, jeden z organizatorów.– Zasada jest taka, że najpierw trzeba wpłacić pieniądze na OPP, czyli zrobić coś dobrego, a dopiero później można jechać.


Rajd rozpocznie się 2 września 2017 roku w Krakowie, a zakończy 7 września 2017 roku w Batumi (Gruzja). Trasa wyprawy Husaria Rally wiedzie przez następujące kraje: Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Turcja i Gruzja.


Kto może zostać uczestnikiem rajdu? Jak mówią organizatorzy – każdy, kto wpłaci startowe i minimum 1500 zł na OPP. Kwotę tę można wpłacić ze środków własnych lub np. pozyskać w zamian za powierzchnię reklamową na swoim pojeździe od darczyńców/sponsorów. Kolejnym wymogiem jest stawienie się na starcie regulaminowym pojazdem, tzn. wyprodukowanym w BBW do 1994 roku lub tzw. produkcji zachodniej do 1979 roku lub samochodem o poj. do 1000 cm3 do 1994 roku.


Czego uczestnicy mogą się spodziewać? Przede wszystkim satysfakcji, że zrobiło się coś fajnego dla innych, w tym dzisiejszym zwariowanym świecie nastawionym na własne ja, poza tym wielu przygód, niezapomnianych miejsc, dobrej zabawy oraz wspaniałej gruzińskiej gościnności.


Husaria Rally współpracuje z Rzeszowską Fundacją Pro Spe.


W najbliższą sobotę kolumna rajdowych pojazdów pojawi się również w Rzeszowie.akt_akt468182002

Zobacz również: