Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

„Młodzież (dla) Miasta”

Dodano: 04.01.17 15:14


akt5270599

Początkiem roku startują działania i realizacje pierwszych inicjatyw kulturalno–edukacyjnych ośmiu wspaniałych grup młodzieży ponadgimnazjalnej.

W poprzednich miesiącach (listopad, grudzień) młodzież z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych, w ramach tegorocznego projektu Młodzież (dla) Miasta, wzięła udział w szeregu szkoleń i uczyła się jak pracować w grupie, tworzyć i zarządzać projektem, kontaktu z mediami oraz w jaki sposób zwrócić uwagę sponsorów. Po intensywnym czasie szkoleń przystąpili do działania wykorzystując świeżo zdobytą wiedzę. Efektem ich pracy są projekty kulturalno-edukacyjne, które będziemy mogli oglądać już wkrótce. W tym roku młodzież zaprezentuje nam: koncert charytatywny dla „Schroniska Kundelek”, konwent serialowy DUOkon3, filmy promujące szkołę, festiwal artystyczny „Zastrzyk kultury”, „Warsztaty pomocy”, pantomimę o zagrożeniach Internetem oraz warsztaty florystyczne „Przyjdź – Zrób – Zabierz”.


Jako pierwsi zapraszają uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. L. Lisa Kuli w Rzeszowie na festiwal artystyczny „Zastrzyk kultury”. W dniach 13 i 14 stycznia 2017 roku młodzi ludzie z całego miasta będą mieć okazję uczestniczyć w wielu warsztatach, zajęciach i koncertach. Projekt ma na celu pokazanie młodzieży różne formy spędzania wolnego czasu, odnalezienie nowych zainteresowań i przerwanie uzależnienia od komputera/Internetu. Atrakcje będą odbywać się w kilku miejscach w Rzeszowie, konkretnie w II Liceum Ogólnokształcącym i Królestwie bez Kresu. Wśród proponowanych zajęć można znaleźć m.in. kącik książkowy, projekcję filmów, warsztaty aktorskie czy wykład motywacyjny. Dodatkowo, podczas całego festiwalu będzie możliwość zdobycia informacji na temat oddawania krwi.


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku: www.faceboo.com/zastrzykkultury


Kolejne realizacje projektów już na początku lutego, dlatego zapraszany do śledzenia nas na fanpage Inkubatora Kultury oraz na stornie: www.inkubatorkultury.eu


Partnerami projektu „Młodzież (dla) Miasta” są w tym roku Wydział Edukacji Urzędu Rzeszowa oraz Komisja Kultury i Promocji Rady Miasta Rzeszowa. Projekt jest też objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Rzeszów, Radia Centrum, Radia Feniks, Gazety Codziennej „Nowiny” oraz portalu nowiny24.


„Młodzież (dla) Miasta” to półroczny projekt edukacyjno-kulturalny realizowany cyklicznie przez Estradę Rzeszowską w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury od 2013 roku. Uczniowie szkół średnich są szkoleni, a następnie pod doświadczonym okiem organizatorów i opiekunów realizują własne (autorskie) inicjatywy kulturalne na terenie szkoły i/lub jej okolicy. Na przygotowanie do działań składa się cykl warsztatów kompetencyjnych, prowadzonych przez doświadczonych animatorów kultury oraz wsparcie merytoryczne przez cały czas trwania projektu. Opiekunami merytorycznymi są rzeszowscy studenci. Głównym celem projektu jest aktywizacja i rozwój podkarpackiej młodzieży poprzez przygotowanie jej do samodzielnej realizacji pierwszych inicjatyw w dziedzinie kultury.


Harmonogram projektu:


Październik:


– rekrutacja uczniów


– rekrutacja studentów


listopad – grudzień warsztaty dla uczestników projektu


listopad – luty spotkania edukacyjne z przedstawicielami instytucji kultury


grudzień – luty – realizacja projektów kulturalnych i społecznych


marzec – podsumowanie projektu, ewaluacja uroczysta gala i wręczenie nagród za realizację projektów


Zobacz również: