Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Lekcja na 12 gwiazdek

Dodano: 30.04.19 17:36


akt52756993– Takie spotkania powinny odbywać się częściej! – podkreślali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale po warsztatach europejskich, które przeprowadzono dziś w ich szkole.


Spotkanie zrealizowano w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadgimnazjalne z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Jedną z nich było Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.


Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie z międzynarodowymi sieciami informacyjnymi Europe Direct i Eurodesk.


Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.


– Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii. I dodaje – Spotkanie w Boguchwale realizowaliśmy w szczególnym momencie podczas trwającego od poniedziałku, Europejskiego Tygodnia Młodzieży.akt_akt527569932Dzisiejsze warsztaty odbyły się dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony m.in. dr. Michała Figury, dyrektora oraz dr. Artura Wiktora, nauczyciela historii i WOS, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.


Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: dr Natalia Białek, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Karolina Palimąka, animator młodzieżowy.


Zainteresowani udziałem w kampanii Lekcja na 12 gwiazdek edycja 2018/2019 mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.lekcjana12gwiazdek.eu.


Zobacz również: