Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

3,2,1, start! Osiem wspaniałych wystartowało!

Dodano: 23.11.16 14:20


akt54481324

Ameryka ma Ośmiu wspaniałych na Dzikim Zachodzie, my mamy Osiem wspaniałych grup ze szkół ponadgimnazjalnych, które zrealizują swoje pierwsze projekty.

Wraz z początkiem listopada prawie stu uczniów ostro wzięło się do pracy. W ramach tegorocznego projektu Młodzież (dla) Miasta uczniowie z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych utworzyli osiem grup projektowych. Ich celem jest realizacja własnych projektów społeczno-edukacyjnych. W ciągu najbliższych tygodni pojawiają się już pierwsze pomysły, których efekty zobaczymy na początku przyszłego roku.


W ramach poprzedniej edycji wszystkie inicjatywy cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz mediów. Uczniowie organizowali między innymi kiermasze i koncerty charytatywne, gry miejskie, konkursy artystyczne, akcje prozdrowotne, pokaz mody a nawet konwent serialowy. Nie możemy się doczekać, co zobaczymy tym razem!


Partnerami projektu „Młodzież (dla) Miasta” są w tym roku Wydział Edukacji Urzędu Rzeszowa oraz Komisja Kultury i Promocji Rady Miasta Rzeszowa. Projekt jest też objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Rzeszów, Radia Centrum, Radia Feniks, Gazety Codziennej „Nowiny” oraz portalu nowiny24.


Aktualne wiadomości na temat projektu można znaleźć na www.inkubaborkultury.eu oraz na https://www.facebook.com/inkubator.rzeszow/?fref=ts


„Młodzież (dla) Miasta” to półroczny projekt edukacyjno-kulturalny realizowany cyklicznie przez Estradę Rzeszowską w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury od 2013 roku. Uczniowie szkół średnich zostaną przeszkoleni, a następnie pod doświadczonym okiem organizatorów i opiekunów zrealizują własne (autorskie) inicjatywy kulturalne na terenie szkoły i/lub jej okolicy. Na owo przygotowanie składa się cykl warsztatów kompetencyjnych prowadzonych przez doświadczonych animatorów kultury oraz wsparcie merytoryczne przez cały czas trwania projektu. Opiekunami merytorycznymi będą rzeszowscy studenci. Głównym celem projektu jest aktywizacja i rozwój podkarpackiej młodzieży poprzez przygotowanie jej do samodzielnej realizacji pierwszych inicjatyw w dziedzinie kultury.


Harmonogram projektu:


Październik:


–rekrutacja uczniów,


– rekrutacja studentów,


listopad – grudzień warsztaty dla uczestników projektu,


listopad – luty spotkania edukacyjne z przedstawicielami instytucji kultury,


grudzień – luty – realizacja projektów kulturalnych i społecznych,


marzec – podsumowanie projektu, ewaluacja uroczysta gala i wręczenie nagród za realizację projektów.akt_akt544813242

Zobacz również: