Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Otwarcie drogi powiatowej w Łowisku

Dodano: 29.08.19 17:08


akt58562011

Gruntownie przebudowany odcinek drogi powiatowej relacji Kamień –Łowisko –Wola Zarczycka otwarto dziś w Łowisku (gm. Kamień). Inwestycja warta 11,2 mln została zrealizowana ze środków własnych Powiatu Rzeszowskiego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali między innymi Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch oraz Wicewojewoda Lucyna Podhalicz. W wydarzeniu brali udział samorządowcy z naszego regionu na czele z przewodniczącym Rady Powiatu Rzeszowskiego Tomaszem Wojtonem.


- Samorząd powiatu rzeszowskiego przykłada ogromną wagę do tego, by drogi powiatowe spełniały odpowiednie warunki techniczne. Dlatego takie spotkania, podczas których oddajemy do użytkowania kolejne odcinku zmodernizowanych dróg, odbywają się w naszym powiecie dość często –mówił Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. - Inwestowanie w drogi to WŁAŚCIWA DROGA do rozwoju naszej powiatowej społeczności. Myślę, że możemy śmiało pretendować do miana powiatu z dobrze rozbudowaną siecią transportową i zmodernizowanymi drogami. Dzięki skutecznemu ubieganiu się o środki z różnych źródeł udało nam się zmodernizować ok. 95% dróg zarządzanych przez nasz powiat. Tylko w minionej kadencji, w latach 2014-2018, wydaliśmy na ten cel blisko 122 mln zł. Dokładamy wszelkich starań, by drogi te umożliwiały bezpieczną, komfortową i bezproblemową komunikację; by ułatwiały codzienne życie; by łączyły ludzi i sprzyjały nawiązywaniu gospodarczych relacji dodał Starosta Jodłowski.


W ramach inwestycji dokonano rozbudowy wspomnianego odcinka drogi na długości 6,188 km, wybudowano perony autobusowe oraz chodniki o łącznej długości 4,5 km. Roboty obejmowały również rozbudowę skrzyżowań, w tym budowę „wyniesionego” skrzyżowania dróg powiatowych nr 1277R i 1237R i przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych. Został też przebudowany i rozbudowany system odwodnienia drogi, przebudowano sieci gazowe i zabezpieczenia istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją, kablowych linii nN i teletechnicznych.


Wartość robót: wynosiła 11,2 mln zł z czego pozyskano dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020: 9,3 mln zł. Wkład własny Powiatu Rzeszowskiego to1,9 mln zł. Wykonawcami robót w systemie zaprojektuj i buduj były PBI Infrastruktura S.A. w Kraśniku – lider konsorcjum oraz PBI WMB Sp. z o.o. w Sandomierzu – partner konsorcjum.akt_akt585620112Woj.


Fot. Starostwo Powiatowe w Rzeszowieakt_akt585620113

Zobacz również: