Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Rzeszów oddycha świadomie dzięki BorgWarner Poland

Dodano: 04.03.20 12:36


akt59395985

Rzeszów oddycha świadomie dzięki BorgWarner Poland – dywizja Emissions, Thermal & Turbo Systems

Cztery czujniki zamontowane zostały na terenach rzeszowskich szkół wyższych: dwa urządzenia na budynkach Politechniki Rzeszowskiej i po jednym na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Piąty czujnik działał będzie na terenie siedziby firmy BorgWarner w podrzeszowskiej Jasionce. Pomiary z wszystkich z wymienionych urządzeń są już widoczne na mapach oraz w aplikacji mobilnej Airly. Aktualne dane dotyczące jakości powietrza w Rzeszowie i okolicach można śledzić pod adresem map.airly.eu.


„Czysty, energetycznie wydajny świat, to nasza misja nie tylko w teorii, ale i praktyce. Działania wspierające ochronę środowiska oraz lokalną społeczność są jednymi z naszych kluczowych przesłań. W związku z tym, postanowiliśmy zrealizować pomysł jednego z naszych pracowników i umożliwić monitorowanie mieszkańcom jakości powietrza, które wdychamy. System Airly to narzędzie, które realnie pozwala naszemu społeczeństwu rozwiązać problem smogu i zakłada kompleksową usługę zbierania danych na temat jakości powietrza i informowania o tym mieszkańców. Dzięki Airly do użytkowników w faktycznym czasie docierają wiarygodne informacje o zagrożeniu smogowym. Wierzymy, że dostęp do wiedzy na ten temat motywuje społeczeństwo do podejmowania zdrowszych, bardziej świadomych wyborów i działań. Biorąc pod uwagę naszą bardzo dobrą współpracę z Uczelniami Wyższymi na terenie Rzeszowa, to właśnie tam zdecydowaliśmy zamontować nasze czujniki.” mówi Marek Ryczko Dyrektor Generalny BorgWarner Poland.


Firma BorgWarner Poland Sp. z o.o. jest polskim oddziałem amerykańskiego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów oraz systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych i przeniesienia napędu w pojazdach silnikowych.akt_akt593959852BorgWarner w Polsce stanowią zakłady produkcyjne, nowoczesne Centrum Techniczne i Centrum Regeneracji, które zlokalizowane są w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Jasionka.


Spółka BorgWarner Poland – dywizja Emissions, Thermal & Turbo Systems, zajmuje się projektowaniem, produkcją jak również regeneracją turbosprężarek. Starania BorgWarner nakierowane są w głównej mierze na zwiększenie oszczędności paliwa, redukcję emisji spalin i optymalizację osiągów.


Zobacz również: