Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Dolina Lotnicza obiektem zainteresowania Norwegów

Dodano: 29.11.16 14:23


akt59737339

Współpraca w obszarze przemysłu lotniczego i zbrojeniowego była głównym celem zorganizowanej w dniu 24 listopada na Podkarpaciu wizyty studyjnej grupy norweskich przedsiębiorców. Partnerem województwa w organizacji tego przedsięwzięcia była Ambasada Królestwa Norwegii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dolina Lotnicza.

Wizyta w regionie rozpoczęła się od spotkań z Członkami Zarządu Województwa Stanisławem Kruczkiem oraz Lucjanem Kuźniarem, którzy potwierdzili wsparcie województwa dla zainicjowanych kontaktów dwustronnych. Podkreślano również na przykładzie specjalnych stref ekonomicznych Województwa Podkarpackiego, jak owocne , prorozwojowe i obopólnie korzystne są inwestycje zagraniczne.


Norweskie firmy, które odwiedziły Podkarpackie, poprzez zastosowane w procesie produkcyjnym wysokie technologie oraz znaczące nakłady na Badania i Rozwój charakteryzują się dużą innowacyjnością swoich produktów. Natomiast podkarpackie firmy, z którymi zapoznali się norwescy biznesmeni to liderzy w swoich branżach i specjalizacjach. Już wiele pierwszych rozmów przekuwało się w konkretne założenia projektowe i kooperacyjne.


Katarzyna Stachowicz


Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej


Fot. M.Mielniczuk


Biuro prasowe UMWPakt_akt597373394

Zobacz również: