Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Mikołajkowa Zbiórka

Dodano: 06.12.16 11:36


akt60921778

Grudzień to szczególny miesiąc, gdzie dopada nas przedświąteczna gorączka zakupów i przygotowań do zbliżających się świąt

W tym całym zgiełku zatrzymajmy się na chwilę, pomyślmy o sprawach, które do tej pory nie zaprzątały naszych myśli. Wypełnijmy nasze życie dobrą energią, która rodzi piękne opowieści, stające się wzorem dla innych. W wymiarze duchowym, to właśnie w tym szczególnym okresie zastanówmy się nie tylko nad wyborem choinki, czy zakupem prezentów, ale nad losem innych, często słabszych i zależnych od nas istot. Skierujmy swoje myśli w stronę bezdomnych zwierząt, skierujmy je w stronę bezdomnych kotów. Istnieją niestety jeszcze stereotypy, ze kot zawsze spada na cztery łapy, że jest stworzeniem, które świetnie poradzi sobie samo na wolności. Nic bardziej mylnego. Owszem istnieją koty, które są na tyle dzikie, ze trudno je oswoić i wystarczy im uchylić piwniczne okienko na zimę, dokarmić i napoić. Jednak większość z nich, to koty domowe, wyrzucone na ulicę, bo się znudziły, bo właściciel wyjechał na wakacje, bądź kotek dorósł i już nie jest taki słodki


i „puchaty”. Tego rodzaju przykłady można mnożyć w nieskończoność. Porzucone zwierzaki błąkają się po ulicach głodne, chore, często umierają pod kołami samochodów. Niewysterylizowane kotki, rodzą małe, które podzielają los swoich matek.


Dlatego z inicjatywy ludzi dobrego serca, pięć lat temu powstała Fundacja Felineus, która za priorytet postawiła sobie pomoc bezdomnym kotom. Najważniejszym aspektem jej działania jest tworzenie sieci domów tymczasowych. Każdy kot jest sterylizowany/kastrowany, leczony gdy do Fundacji trafia chory. Takiego kotka trzeba wykarmić, zaszczepić, na bieżąco reagować na jego potrzeby. Niestety Fundacja nie jest finansowana przez Urząd Miasta, ani inne instytucje. Dlatego organizuje szereg wydarzeń, spotkań i zbiórek aby móc sprawnie działać i nieść pomoc.


W tym szczególnym czasie serdecznie zapraszamy Państwa do udziału


w „Mikołajkowej Zbiórce dla Felineusków”, która odbędzie się 10-11 grudnia


w godzinach od 13 do 18 w hipermarkecie Auchan Krasne.


LINK DO WYDARZENIA:


https://www.facebook.com/events/225816034511523/?active_tab=discussion


Podczas wydarzenia funkcjonować będzie stoisko Fundacji Felineus. Potrzebne Fundacji produkty: karma mokra/sucha, żwirek, akcesoria, suplementy, zabawki, miseczki, kocyki i ręczniki, art. higieniczne w tym podkłady i chusteczki nawilżane, art. chemiczne- środki czystości itp.


Zapraszamy Państwa równie serdecznie do udziału w internetowym bazarku charytatywnym, w którym można nabyć cudne charytatywne kalendarze z Felineuskami na rok 2017.


LINK DO WYDARZENIA:


https://www.facebook.com/events/295191094208360/


Serdecznie zapraszamy do pomocy, do zatrzymania się na moment i pochylenia nad losem bezdomnych kotów. A los ten niestety jest lustrem naszych zachowań i poglądów.


akt_akt609217782

Zobacz również: