Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

„Gwiazdka dla bezdomniaka”

Dodano: 05.12.18 18:16


akt6493835

Mikołajkowe prezenty dla bezdomnych czworonogów z Rzeszowa

Mikołaj pamiętał o bezdomnych zwierzakach z Rzeszowa. Trafiły do nich właśnie dary, które internauci podarowali im poprzez www.dlaSchroniska.pl. Na tej platformie nadal trwa czwarta już edycja świątecznej zbiórki „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Dzięki niej każdy z nas bez wychodzenia z domu może pomóc podopiecznym schronisk i fundacji zebrać zimowe zapasy.


Dzięki dobrym sercom internautów, każdego miesiąca do schronisk i fundacji w całej Polsce poprzez www.dlaSchroniska.pl oprócz karmy trafiają również produkty potrzebne na co dzień, m.in. środki do pielęgnacji, miski, suplementy czy zabawki. Tym razem dostawa zorganizowana została w mikołajkowej odsłonie, aby przypomnieć, że dzięki trwającej na platformie akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” każdy z nas ma jeszcze szansę zostać św. Mikołajem dla bezdomnych psów i kotów. – Choć Mikołajki to dla zwierzaków zwykły dzień, chcieliśmy w tym symbolicznym czasie przypomnieć ludziom, że aby pomagać bezdomnym czworonogom, wystarczy mały gest. Obecnie nawet nie wychodząc z domu można sprezentować naszym podopiecznym np. wysokiej jakości karmę w ramach akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Naprawdę każdy kilogram ma znaczenie – mówi Katarzyna Pokrzywa ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Rzeszowie. O tym, że pomoc internautów ma moc, świadczą wyniki wcześniejszych edycji „Gwiazdki dla bezdomniaka”. Gdy inicjatywa wystartowała, czyli w 2015 r., do psów i kotów ze schronisk i fundacji trafiły ufundowane w jej ramach dwie tony karmy, rok później – już trzy, a w okresie ostatnich Świąt Bożego Narodzenia – aż cztery. Na to, ile uda się zebrać w tym roku, wpływ ma każdy z nas.


Aby dorzucić coś do zimowych zapasów dla bezdomnych zwierzaków z Rzeszowa, wystarczy kilka minut, parę złotych i dostęp do internetu. – Na platformie www.dlaSchroniska.pl należy kliknąć baner akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” na stronie głównej. Tam znajdziemy ponad osiemdziesiąt schronisk i fundacji z całej Polski, które można wesprzeć w ramach tej inicjatywy. Każdy internauta sam decyduje, jaką karmę, w jakiej ilości i podopiecznym której placówki podaruje. Na samym końcu przechodzi do płatności – wszystko przypomina zakupy w sklepie internetowym – wyjaśnia Gabriela Cichocka, koordynatorka akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” z Fundacji NaszeZoo.pl. Przesyłkę darów bezpośrednio do konkretnych placówek zapewniają organizatorzy i jest ona bezpłatna.


Czwarta edycja „Gwiazdki dla bezdomniaka” wystartowała w drugiej połowie listopada. Zbiórka zimowych zapasów potrwa do końca roku.akt_akt64938352* * *


Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl, dzięki której psy i koty można wspierać przez internet.akt_akt64938353

Zobacz również: