Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Wytrwałość i nadzieja - myślą przewodnią Kongresu Świadków Jehowy

Dodano: 07.07.17 10:54


akt67703362

W piątek rano 7 lipca 2017 roku w Hali na Podpromiu w Rzeszowie rozpoczął się trzydniowy kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Nie poddawaj się!”, mający charakter otwarty. Marcin Olbrycht, rzecznik prasowy kongresu mówi: "Jesteśmy przekonani, że wszyscy nasi goście - bez względu na pochodzenie, wiek czy wyznawaną religię – będą się dobrze tu czuli, a w myślach programu znajdą motywację, by pomimo przeciwności nigdy się nie poddawać"

W programie przewidziano oparte na Biblii przemówienia, wywiady, krótkie filmy oraz trzyczęściowy film pełnometrażowy przygotowany z myślą o rodzinach. Rzecznik prasowy dodaje: "W dzisiejszym społeczeństwie krytycyzm, pesymizm czy negatywne myślenie stały się niestety wszechobecne. Dlatego program tegorocznego kongresu dobrze trafia w potrzeby obecnych - zachęci, by nie dawać za wygraną, nie opuszczać rąk! Co ciekawe, w Biblii nie znajdziemy słowa "optymizm", ale użyto w niej dwóch o wiele dobitniejszych określeń: "nadzieja" i "wytrwałość". Jeśli rozwiniemy właśnie te cechy, przetrwamy trudne chwile, osiągniemy wartościowe cele oraz nabierzemy szacunku dla samych siebie"


Trwający od piątku kongres będzie rozpoczynał się każdego dnia o godzinie 9:20. Wstęp jest wolny, nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Przewiduje się, że z biblijnych pouczeń w Hali na Podpromiu skorzysta jakieś 4500 osób.


Jeden z organizatorów kongresu, Szyman Taranda, mówi: "Bardzo cieszymy się, że zarówno tysiące Świadków Jehowy, jak i zaproszonych uczestników mogło przyjechać do tak gościnnego miasta jakim jest Rzeszów. Stanowi ono ślicznie odnowioną, czystą i dynamicznie rozwijającą się stolicę Podkarpacia. Delegaci kongresu czują się tu naprawdę dobrze. Jesteśmy wdzięczni za tak dobrą współpracę."


SZCZEGÓLNIE POLECAMY:


Piątek:


Sympozja rozwiną tematy:


•jak nie poddać się w obliczu wyzwań związanych z długotrwałą chorobą, podeszłym wiekiem czy utratą bliskiej osoby?


•co pomoże rozwijać przymioty niezbędne do wytrwałego znoszenia trudności?


Sobota:


Przemówienia i materiały multimedialne ukażą:


•jak nie utracić radości w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej?


•czego o wytrwałości uczymy się ze świata przyrody?


Niedziela:


Wykład biblijny zachęci każdego z nas, by wytrwać do końca, jest zatytułowany "Nigdy nie trać nadziei!"


DODATKOWE MATERIAŁY:


•Program kongresu dostępny jest w serwisie internetowym Świadków Jehowy:


https://www.jw.org/pl/publikacje/książki/program-kongresu-2017/


•filmowe zaproszenie na kongres w roku 2017


https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/zgromadzenia/film-kampania-kongresowa-2017/akt_akt677033622

Zobacz również: