Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Policjanci z Mielca najlepszymi dzielnicowymi na Podkarpaciu

Dodano: 13.09.16 09:13


akt6781175

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W konkursie wzięło udział czterdzieścioro dwoje policjantek i policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę jako dzielnicowi. W tym roku najlepszymi okazali się policjanci z komendy powiatowej w Mielcu - pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Sebastian Krzak, a drugie st. asp. Tomasz Mroczek. Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się w październiku w Katowicach.

Od rana na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie trwały zmagania o miano najlepszego policjanta dzielnicowego na Podkarpaciu. Wzięło w nim udział 42 funkcjonariuszy garnizonu podkarpackiego, w tym 5 policjantek i 37 policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę jako dzielnicowi.


Pierwszym etapem wojewódzkich eliminacji konkursu był pisemny test z wiedzy policyjnej. Policjanci musieli wykazać się znajomością przepisów w zakresie między innymi zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wieloma innymi zagadnieniami z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowanej głównie na profilaktykę społeczną.


W kolejnym etapie funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Komisja konkursowa, podczas specjalnie zaaranżowanych scenek oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań tych problemów.


W wojewódzkim finale konkursu udział wzięli dzielnicowi, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych. Po podsumowaniu zdobytych punktów najlepszym policjantem dzielnicowym na Podkarpaciu okazał się sierż. szt. Sebastian Krzak, a drugie miejsce zajął st. asp. Tomasz Mroczek - obaj z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. To oni będą reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w dniach 18-21 października w Katowicach. Trzecie miejsce zajął st. asp. Robert Zoła z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.


Puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył zwycięzcom Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego nagrody rzeczowe wręczył również Jerzy Cypryś - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.


Źródło: KWPakt_akt67811752

Zobacz również: