Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Nowe kąciki zabaw w placówkach zdrowia.

Dodano: 04.12.19 14:05


akt69062371

Kolejne kąciki zabaw w ramach akcji Serenada dla dzieci powstaną niebawem


w przychodniach zdrowia i szpitalach w całej Polsce.

Od wyników głosowania zależeć będzie, w jakich placówkach czas oczekiwania na wizytę lekarską lub badania, będzie dzieciom upływał w przyjaznych, kolorowych i świetnie wyposażonych kącikach.


Do 13. grudnia głosy oddawać można na stronie https://serenadadladzieci.pl/zaglosuj/. Warto włączyć się do akcji, dając dzieciom radość.


Serenada dla dzieci, to akcja Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której firma tworzy


i wyposaża kąciki zabaw dla dzieci w przychodniach zdrowia i szpitalach w całej Polsce. Do tej pory powstało 17 takich kącików. W wyniku tegorocznego głosowania dojdzie 5 kolejnych (otwarcie kącików nastąpi na początku 2020 roku) oraz szósty - kącik specjalny w Centrum Zdrowia Dziecka


w Warszawie.


Do tegorocznej edycji akcji Serenada dla dzieci włączyło się 5 znanych i lubianych szefowych kuchni: Joanna Jakubiuk, Anna Klajmon, Ewa Malika Szyc-Juchnowicz, Sylwia Stachyra i Beata Śniechowska. Szefowe podczas pierwszego etapu zachęcały do zgłaszania placówek z całego kraju, które potrzebują kącików zabaw. Otrzymały ponad 250 zgłoszeń! Spośród nich, na podstawie uzasadnień, wybrały 20 miejsc, które trafiły do dalszego etapu - głosowania. Obecnie angażują do oddawania głosów na stronie: https://serenadadladzieci.pl/zaglosuj/. Jest o co walczyć – dzięki akcji powstanie 5 nowych, wyposażonych w wieże zabaw, kolorowe meble, zabawki i kolorowanki kącików zabaw, w miejscach gdzie są najbardziej potrzebne.


O akcji wypowiedziała się Ewa Kozińska, psycholog, pedagog, psychoterapeuta: Jak wolno płynie czas w kolejce do lekarze nam dorosłym? Z perspektywy dziecka czas płynie jeszcze wolniej. Dobrym sposobem są kąciki zabaw w poczekalniach, które sprawiają, że czas przyspiesza. Dobrze jest, żeby zabawki w tych kącikach stymulowały rozwój dzieci i miały atrakcyjne formy. Te elementy mają kąciki zaproponowane przez producenta serów Serenada. Przychodnie i szpitale wyposażone w takie miejsca nie tylko umilą czas naszych pociech, ale zmniejszą stres i lęk przed lekarzem.


Akcję Serenada dla dzieci wspiera także pediatra Łukasz Durajski, znany jako Doktorek radzi, który na powstawanie nowych kącików zabaw patrzy z perspektywy lekarza. Z przyjemnością wspieram akcję Serenada dla dzieci. Kąciki zabaw, które powstają w jej efekcie, pozwalają dzieciom zająć myśli zabawą, dając frajdę i odwracając uwagę od wizyty u lekarza. Dzięki tej rozrywce młody pacjent wchodzi do gabinetu bez stresu, co znacznie ułatwia lekarzowi pracę. Uważam, że powinniśmy robić co w naszej mocy, by nie potęgować obaw i napięć dzieci przed wizytą, ja sam w tym celu najmłodszych pacjentów przyjmuję w kolorowym fartuchu, bo zauważyłem, że na biały strój reagują większym stresem, kojarzy im się z czymś nieprzyjemnym. Kąciki to świetny pomysł, by mały pacjent czuł się u lekarza przyjemnie i swobodnie – mówi Łukasz Durajski.


Na podstawie zgłoszeń z 1. etapu akcji, w głosowaniu znalazło się 20 placówek:


1.Białystok: Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny in. L. Zamenhofa, ul. J. Waszyngtona 17


2.Bielsko-Biała: Przychodnia ZDROWIE, ul. Cieszyńska 413


3.Bolesławiec: Bolesławickie Centrum Zdrowia, ul. Dolne Młyny 21a


4.Bydgoszcz: Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki MSWiA, ul. Markwarta 4-6


5.Ełk: Szpital Pro Medica, ul. Baranki 24


6.Gdańsk: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, ul. Dębinki 7


7.Lublin: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, al. Kraśnicka 100


8.Łuków: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Doktora A. Rogalińskiego 3


9.Łódź: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, ul. Rzgowska 281/289


10.Mrągowo: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Specjalistyczna Sp. Z o.o., ul. Królewiecka 58


11.Reda: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1, ul. Łąkowa 1


12.Rzeszów: Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2, ul. Fredry 9


13.Siedlce: Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II, ul. Poniatowskiego 26


14.Słupsk: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka, ul. Hubalczyków 1


15.Suwałki: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Prymus w Suwałkach, ul. Waryńskiego 27


16.Sosnowiec: Centrum Pediatrii im Jana Pawła II, ul. Gabrieli Zapolskiej 3


17.Warszawa: Instytut Matki i Dziecka, ul. Kasprzaka 17


18.Warszawa Wesoła: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego, Kilińskiego 48


19.Zabrze: Śląskie Centrum Chorób Serca, ul. M. Skłodowskiej-Curie


20.Zamość: Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II, al. Jana Pawła II 10


Głosowanie odbywa się na stronie https://serenadadladzieci.pl/zaglosuj/ i trwa do końca dnia 13. grudnia. Wyniki poznamy 16 grudnia – będą ogłoszone na stronie internetowej oraz na FB Serenady. Realizacja kącików przypadnie na początek 2020 roku.


O firmie:


Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego, organizator akcji Serenada dla dzieci, jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego. Znana przede wszystkim jako mleczarnia specjalizująca się w tworzeniu serów szlachetnych, długodojrzewających, ręcznie pielęgnowanych. W 2018 roku Mleczarnia Spomlek wyprodukowała łącznie 23 tys. ton serów żółtych. Firma, jako pierwsza w Polsce, zaoferowała ser z oczkami (Radamer), ser długodojrzewający Bursztyn (sery marki Skarby Serowara: Bursztyn, Rubin, Szafir), a także markę serów żółtych - Serenada. Mleczarnia słynie z wprowadzania na polski rynek innowacyjnych produktów proszkowanych: WPC 80 (koncentrat białek serwatkowych), permeat i WPI 95 (izolat białek serwatkowych).


Mleczarnia Spomlek to cztery zakłady produkcyjne: w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach. To spółdzielnia należąca do ponad 1600 udziałowców, wśród których 1200 osób to rolnicy – dostawcy mleka, a ponad 400 to pracownicy spółdzielni. Od stycznia 2018 roku skupowane od rolników mleko pochodzi od krów żywionych paszami bez GMO.


Spomlek to ponad 100 letnie tradycje serowarskie na ziemiach Lubelszczyzny, ponad 780 miejsc pracy, 550 mln zł przychodu. Przedsiębiorstwo zaangażowane jest w sprawy społeczne. Inicjuje i wspiera szereg działań charytatywnych, jest sponsorem lokalnych klubów piłkarskich, mecenasem kultury oraz tworzy „serenadowe kąciki zabaw dla dzieci” w przychodniach zdrowia i szpitalach.


Zobacz również: