Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Pluszaki dla rzeszowskich karetek

Dodano: 17.12.19 11:58


akt71744210

Dzięki akcji dzieci przewożone rzeszowskimi karetkami otrzymały już 2 tys. maskotek. Maskotki można wrzucać do specjalnych pojemników znajdujących się przy wyjściach ze sklepu. Zbiórka potrwa do 28 grudnia.

Pluszaki pełnią ważną rolę w karetkach. Dzieci otrzymują je od załogi ambulansu jako wsparcie w stresującej sytuacji. Przytulanki towarzyszą maluchom również w szpitalu, a po zakończeniu leczenia wracają z nimi do domów. Zapasy pluszaków trzeba więc stale uzupełniać.


IKEA Kraków zbiórkę pluszaków dla dzieci przewożonych karetkami organizuje już od 2013 roku. Przez pierwsze 4 lata zabawki trafiały do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Od 2017 roku część maskotek otrzymuje również Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Zakupione w IKEA Kraków pluszaki można wrzucać do specjalnych pojemników za linią kas. Przedstawiciele sklepu zachęcają do włączenia się w akcję i deklarują, że sami dodatkowo przekażą ponad tysiąc maskotek.


Zabawa to poważna sprawaakt_akt717442102Akcja jest częścią kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, w ramach której całkowity dochód ze sprzedaży maskotek, z zaprojektowanej przez dzieci kolekcji SAGOSKATT, przekazany zostanie na program grantowy dla lokalnych instytucji.


Zobacz również: