Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Policjanci z Rzeszowa mają swój sztandar

Dodano: 17.06.19 17:38


akt72607322

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała sztandar ufundowany przez Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru, którego v-ce przewodniczącym był Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Sztandar to wyraz uznania dla policjantów pracujących w Rzeszowie i na terenie powiatu rzeszowskiego za ich wysiłek i osiągnięcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Nieprzypadkowo wybrano również datę nadania sztandaru, w roku w którym obchodzona jest 100. rocznica powstania Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej. Podczas uroczystości przekazania i poświecenia sztandaru do policjantów zwrócił się Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.


- Dzisiejsza uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru jest najpierw przypomnieniem ogromnego wkładu jeśli chodzi o stulecie jubileuszu pięknej naszej ojczyzny. To ta formacja wniosła ogromny wkład płacąc czasem najwyższą cenę czyli życie. Przekazany dzisiaj sztandar prezentuje największe wartości. Jestem przekonany, że będzie on doskonale służył państwu i gromadził państwa w chwilach radości w czasie uroczystości patriotycznych, religijnych i okolicznościowych ale także będzie dla państwa dyspozycji w chwilach trwogi, w chwilach trudnych i będzie bardzo pomocny. Chciałbym w imieniu własnym oraz samorządowców, wójtów, burmistrzów z powiatu rzeszowskiego podziękować za wasz trud i służbę. Ten sztandar przekazany dzisiaj, jest naszym podziękowaniem. Dziękuje, że wasza praca pozwala mieszkańcom naszego powiatu na spokojne życie. Życzę aby ten sztandar podnosił etos policjanta i pozwalał wam na jeszcze większe zaangażowanie, żeby był on satysfakcją za codzienny trud, codzienną pracę, za 24-godzinny czas trwania na posterunku co pozwala dla naszej ojczyzny, dla obywateli a szczególnie mieszkańców powiatu rzeszowskiego na spokojną pracę, wypoczynek i codzienne życie- powiedział Starosta Józef Jodłowski.


W uroczystościach przekazania sztandaru, które odbyły się na Placu Farnym w Rzeszowie oprócz Starosty brali udział Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, v-ce przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, z-ca Komendanta Głównego Policji Nadinspektor Kamil Bracha, Komendant Wojewódzki Inspektor Henryk Moskwa, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie Inspektor Bogusław Kania, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Ksiądz Prałat Jan Szczupak oraz samorządowcy i osoby działające dla dobra policji.


Zaproszeni goście wbili symbolicznego gwoździa do drzewca sztandaru oraz wpisali się do księgi pamiątkowej. Uroczystością towarzyszyła defilada kompani honorowej policji oraz zaprzyjaźnionych formacji mundurowych. Z kolei w Białych Ogrodach obok Placu Farnego rzeszowscy policjanci przygotowali pokaz sprzętu służbowego oraz stanowiska profilaktyczne i promocyjne policji.akt_akt726073222

Woj.


Fot. Archiwum Starostwa


Zobacz również: