Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Uczniowie z Dynowa mogą korzystać z nowoczesnych boisk sportowych

Dodano: 01.10.19 13:20


akt72761200

Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, którego organem prowadzącym jest Powiat Rzeszowski wzbogacił się w nowoczesne obiekty sportowe. Za ponad 1,5 mln zł gruntownie przebudowano dotychczasowe przestarzałe obiekty.

Od kilku dni uczniowie ZSZ w Dynowie mogą w pełni rozwijać swoje pasje sportowe i korzystać z nowo oddanych obiektów, którymi są: boisko do piłki ręcznej i piłki siatkowej, boisko do piłki nożnej, bieżnia z piaskownicą do skoku w dal, elementy „zielonej siłowni” oraz koło do pchnięcia kulą.


Inwestycja pod nazwą „Przebudowa boisk sportowych dla Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie dzięki staraniom Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego i v-ce starosty Marka Sitarza została sfinansowana z budżetu Powiatu Rzeszowskiego.


Każde przebudowane boisko sportowe zostało oddzielnie ogrodzone, ogrodzono również cały teren obiektów sportowych. W ramach inwestycji zostało także wykonane oświetlenie terenu boiska do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego. Nie przypadkowo zdecydowano się na wspomnianą przebudowę w ZSZ w Dynowie ponieważ uczniowie tej placówki sięgają po liczne laury w rożnego rodzaju zawodach sportowych. Podczas wojewódzkiego podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019.


Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie znalazł się w gronie najlepszych szkół ponadgimnazjalnych pod względem rywalizacji sportowej, zajmując II miejsce na Podkarpaciu w kategorii „Licealiady”.akt_akt727612004Woj.


Fot. Archiwum ZSZ im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie


Zobacz również: