Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

MONIUSZKO w kresowych barwach

Dodano: 15.10.19 13:46


akt76708314

Lusławice – Katowice – Kraków

Polski świat muzyczny świętuje w bieżącym roku 200. rocznicę urodzin twórcy polskiej opery narodowej Stanisława Moniuszki.


Akademia Muzyczna w Krakowie także włącza się w to narodowe świętowanie, zapraszając na trzy koncerty, które odbędą się w trzech różnych ośrodkach muzycznych:


w dwóch znakomitych salach koncertowych, czyli w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (sobota 19 października, godz. 18:00) oraz w siedzibie NOSPRu w Katowicach (niedziela 20 października, godz. 19:30).


Trzeci z koncertów odbędzie się w Krakowie w Muzeum Lotnictwa Polskiego (poniedziałek 21 października, godz. 19:00), które w ostatnich latach stało się nową i bardzo przyjazną muzyce przestrzenią.


Obsada wykonawcza koncertów będzie międzynarodowa.


Wystąpią: Chór Białoruskiej Państwowej Akademii Muzyki w Mińsku (Inessa Bodyako – przygotowanie chóru), Chór Akademii Muzycznej w Krakowie (Andrzej Korzeniowski – przygotowanie chóru), znakomici soliści: sopranistka Jolanta Kowalska-Pawlikowska i tenor Zdzisław Madej oraz Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją Maestro Stanisława Krawczyńskiego. Słowo o muzyce wygłosi dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AM. Informacja o biletach na www.amuz.krakow. Do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wstęp na koncert wolny.akt_akt767083142

Zobacz również: