Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja

Dodano: 18.12.19 15:48


akt82886945

Słodkie święta w Domach Dziecka w Rzeszowie z Wawel i Fundacją „Wawel z Rodziną”

W ramach tegorocznej edycji świątecznej akcji „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” realizowanej przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną” do 426 Domów Dziecka w całej Polsce zostało przekazanych ponad 5 ton słodyczy. Świąteczne zestawy słodkości Wawel trafiły także do placówek w województwie podkarpackim - w tym do 3 Domów Dziecka w Rzeszowie.


„Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” to projekt realizowany przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną”. Do tej pory, dzięki cyklicznym akcjom dla Domów Dziecka, organizowanym już od 11 lat, pracownicy marki Wawel w ramach wolontariatu przekazali aż 127 ton słodyczy ponad 440 placówkom opiekuńczo-wychowawczym w całej Polsce. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, przed Świętami Bożego Narodzenia, Domy Dziecka otrzymały od marki Wawel i Fundacji „Wawel z Rodziną” ponad 5 ton słodyczy. W pomoc najmłodszym włączyli się także znani i lubiani Influencerzy, którzy odwiedzili wybrane ośrodki i wręczyli podopiecznym słodkości.


Słodycze w grudniu trafiły łącznie do 3 placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rzeszowie –do Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej im. dr. Henryka Hanasiewicza, Domu dla Dzieci i Młodzieży „PRZYSTAŃ” oraz Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Rzeszowie.


Słodkie zestawy marki Wawel umiliły Święta także 21 innym ośrodkom opiekuńczo – wychowawczym na terenie województwa podkarpackiego zlokalizowanym między innymi: w Jaśle, Sanoku, Krośnie czy Tarnobrzegu.akt_akt828869452#


Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel.


W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.


Zobacz również: