Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Granty finansowe dla podkarpackich zespołów naukowych

Dodano: 20.02.20 09:28


akt85270580

Podkarpaccy naukowcy mogą otrzymać 6 mln zł na realizację prac badawczo-rozwojowych. To efekt programu grantowego, który uruchomiło Podkarpackie Centrum Innowacji.

– Naukowcy mogą dofinansować zakup wyposażenia, urządzeń i sprzętów oraz materiałów i surowców do prowadzenia badań. Do wydatków zaliczają się analizy, raporty i ekspertyzy oraz dostęp do zbiorów informacji. To również wynajem aparatury badawczo-naukowej, wynagrodzenie osób zaangażowanych bezpośrednio w realizację projektu, zakup ochrony patentowej lub innego zabezpieczenia praw własności intelektualnej – wylicza Konrad Frontczak, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań w Podkarpackim Centrum Innowacji.


Łączna suma pieniędzy na dofinansowania w tym naborze wynosi 6 mln zł i jest o 2 mln zł większa w porównaniu do zeszłorocznej edycji konkursu. Kwota pojedynczego grantu to przedział od 40.000 do 200.000 zł. Wnioski do programu mogą składać zespoły naukowe, których liderzy są zatrudnieni na umowę o pracę na Politechnice Rzeszowskiej, Uniwersytecie Rzeszowskim lub w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.


– Nasz zespół przeprowadza badania nad aerozolem z cytyzyną do stosowania w jamie ustnej. To substancja, która pomaga w rzucaniu palenia. Dotychczas w Polsce było bardzo trudno uzyskać finansowanie na badania nad cytyzyną. Dzięki grantowi z PCI w kwocie ponad 160 tysięcy złotych, to się zmieniło. Dotacja pozwoli na rozpoczęcie badań i rozpropagowanie ich w środowisku naukowym – mówi profesor Piotr Tutka z Uniwersytetu Rzeszowskiego, uczestnik ubiegłorocznego programu grantowego.


Termin na złożenie wniosków za pośrednictwem systemu on-line mija 15 marca br. o godz. 23:59. Dodatkowe informacje: programgrantowy@pcinn.org lub telefon: 515 410 773, 515 410 769 i 504 238 116. Dokumentacja oraz dostęp do systemu on-line służącego do składania wniosków znajduje się na stronie internetowej: https://projekty.pcinn.org/konkurs-br-n2


Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Podkarpackie Centrum Innowacji” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.


Rafał Białorucki


Zobacz również: