Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Dodano: 12.03.19 13:33


akt9091123

Drugi etap Olimpiady o ubezpieczeniach tuż-tuż

Znamy już 21 zespołów, które 15 marca w Rzeszowie będą się zmagać w drugim – wojewódzkim – etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.


W wojewódzkim finale, który odbywać się będzie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego rywalizować będą uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Jarosławia, Dębicy, Niska, Jasła, Strzyżowa, Ropczyc, Brzozowa, Mielca, Przemyśla, Rzeszowa, Krosna, Sanoka, Dynowa, Rzemienia, Rudnika nad Sanem i Tarnobrzega.


Konkurencja była duża. W tegorocznej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział blisko 34 tys. uczniów z 1008 szkół w całym kraju, na Podkarpaciu 1531 uczniów z 64 szkół. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowanych zostało 21 zespołów.


Zespoły zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego składają się z 3 uczniów. Są to osoby, które najlepiej napisały test o ubezpieczeniach społecznych w swoich szkołach. Do II etapu, który odbędzie się 15 marca, komitety wojewódzkie zakwalifikowały po 20 najlepszych szkół w regionie. Jeśli na dwudziestym miejscu znalazło się kilka szkół z tym samym wynikiem, do II etapu przeszły wszystkie. Z taką sytuacją mamy do czynienia w 7 województwach.


Na Podkarpaciu olimpiada została objęta patronatem przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.


Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na najlepszych czekają indeksy m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz UPH w Siedlcach.


Dla uczniów zainteresowanych i uczestniczących w Olimpiadzie, ZUS uruchomił na Facebook’u oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage’u publikowane są informacje, które będą pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych od czterech lat organizuje w szkołach ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS”.


To projekt edukacyjny, którego celem jest nauczanie o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach i obowiązkach przedsiębiorców. Co roku „Lekcjom” towarzyszy konkurs dla uczniów pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Konkurs od 2017 ma status Olimpiady.


„Uczniowie podkarpackich szkół wiedzą, że to wiedza, która przyda się na każdym etapie życia, a olimpiada uświadamia im, że warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – wskazuje Alicja Kochanowicz-Grabuś - koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z Oddziału ZUS w Rzeszowie.


Wojciech Dyląg


Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS


w województwie podkarpackim


Zobacz również: