Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

ProtoCreativeLab: Space & Aviation.

Dodano: 19.12.19 14:37


akt95495406

W ciągu najbliższych 3 lat zostaną wystrzelone 3 satelity, dzięki którym będzie można przeprowadzić badania naukowe. To ambitne plany koła kosmonautki, które zostało powołane do życia 17 grudnia br. w Podkarpackim Centrum Innowacji z siedzibą w Rzeszowie.

– Przestrzeń kosmiczna to obszar, który do tej pory nie był masowo eksplorowany. Chcemy zbadać skutki promieniowania na układy elektroniczne, czy też możliwości produkowania energii elektrycznej w przestrzeni kosmicznej. Interesujące jest zachowanie roślin i bakterii na orbicie. W planach jest również stworzenie nawigacji dla nanosatelity, by został obiektem w pełni sterowalnym w kosmosie – omawia założenia Jacek Kubrak, prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji.


Koło naukowe kosmonautki ProtoCreativeLab: Space & Aviation to ciekawy i ambitny projekt. Adresatem koła są studenci oraz doktoranci rzeszowskich uczelni zainteresowanych tą tematyką oraz uczestnictwem w nowym i ambitnym przedsięwzięciu. – Słowo „kosmos” jest potencjałem, który inspiruje do działania. Do uczestnictwa zachęcamy kreatywnych ludzi z różnych branż, zapraszamy naukowców z ciekawymi pomysłami, a także koła naukowe podkarpackich uczelni. Chcemy stworzyć szeroki zespół zajmujący się kosmosem – dzieli się swoimi wrażeniami prezes Kubrak.


Założyciele koła panują następne spotkania w 2020 roku. Do szerokiej współpracy chcą pozyskać instytucje samorządowe oraz przedstawicieli biznesu, którzy będą zainteresowani uczestnictwem w tym projekcie oraz współfinansowaniem koła naukowego kosmonautki ProtoCreativeLab: Space & Aviation.


Rafał Białorucki


Zobacz również: