Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

"Bądźcie świadkami miłosierdzia"

Dodano: 29.09.16 14:58


akt97896292

Już 9 października w Rzeszowie odbędą się obchody XVI Dni Papieskich pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Z tej okazji w Parku Papieskim będą miały miejsce liczne atrakcje dla całych rodzin (zabawy dla dzieci, kulinaria), a na scenie usłyszymy wyjątkowych artystów.

Pierwszą część koncertu stanowi oratorium "Szukam Was" w wykonaniu Jacka i Patrycji Kotlarskich wraz z towarzyszącymi im muzykami. Podczas drugiej części zaprezentuje się chór gospel utworzony podczas VII warsztatów gospel w Rzeszowie. Przewodniczyć mu będzie Brian Fentress - charyzmatyczny dyrygent, wokalista działający w całej Europie i Ameryce Północnej.


Zgłoszenia na warsztaty:


Zgłoszenia prosimy przesłać na adres: muzykagospel2016@wp.pl


Koordynator ds. artystycznych: Grzegorz Oliwa tel. 502 253 843


Pliki muzyczne oraz teksty:


•do pobrania z:


https://www.dropbox.com/s/k4z5gwuq73hmqny/Gospel%20Rzesz%C3%B3w%202016.zip?dl=0


•do odebrania na portierni Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego


•zostaną przesłane adres mailowy wskazany w zgłoszeniu


Wszystkie próby odbywają się w sali koncertowej Wydziału Muzyki UR, ul. Dąbrowskiego 83.


Próba generalna i koncert odbędą się na scenie w Parku Papieskim, ul. Sikorskiego 21 (obok Katedry).


Biografia Briana


Brian Fentress to artysta i instruktor z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy artystycznej i pedagogicznej. Poświęcił większość swojego życia na tworzenie muzyki i nauczanie zarówno amatorów jak i profesjonalistów.


Brian pochodzi z Detroit w USA. Urodził się w rodzinie wokalistów i muzyków. W bardzo młodym wieku jego rodzina zaczęła dostrzegać jego zdolności muzyczne. Od zawsze blisko związany był z kościołem, tam też rozpoczął współpracę z chórami i solistami. Wiele nauczył od mistrzów gospel takich jak Fred Hammond, James Hall, O'landa Drapper i Donald Lawrence. Jednocześnie doceniał i wykorzystywał inne gatunki muzyczne.


W liceum Brian został wprowadzony do muzyki klasycznej i rozwinął w sobie pasję do śpiewania w stylu bel canto. W ciągu zaledwie dwóch lat treningu klasycznego Brian otrzymał stypendium muzyczne Alabama A & M University. Studia ukończył z wyróżnieniem w 2003 roku z tytułem licencjata w Biznesie Muzycznym. W 2005 roku Brian zaczął podróżować po Europie prowadząc warsztaty gospel. W Polsce prowadził największe w historii naszego kraju warsztaty gospel, w których uczestniczyło aż 1020 osób. W tym samym czasie kontynuował naukę na Uniwersytecie w Phoenix, który ukończył ze stopniem magistra. W 2014 roku Brian postanowił dokończyć doktorat na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brian cały czas kontynuuje swoją podróż po Europie i Ameryce Północnej - pracuje jako profesjonalny wokalista, dyrygent, trener i konsultant wokalny dla chórów chcących dodać muzykę gospel swojego repertuaru.


Jako wokalista Brain współpracował z artystami takimi jak: Aretha Franklin, Lyle Lovett, Cece Winans Kirk Franklin, Fred Hammond, Israel Houghton, Donnie McClurkin, Ezechiasza Walker i Kim Burrell i wielu innych. Jest wyjątkowym artystą, który z powodzeniem łączy naukę Ewangelii, muzykę klasyczną i jazzową, swoje wykształcenie, zdolności kompozycyjne i produkcyjne z ogromnym doświadczeniem jako solista i dyrygent.


Brian znany jest ze swojej charyzmy, niesamowitej umiejętności przewodzenia, potężnych umiejętności wokalnych oraz bardzo pozytywnej energii i otwartości.


Zobacz również: