Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Pluszaki IKEA po raz drugi trafią do rzeszowskich karetek

Dodano: 12.12.18 12:37


akt98403153

Pluszaki IKEA po raz drugi trafią do rzeszowskich karetek

Już po raz drugi IKEA Kraków organizuje zbiórkę pluszaków dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Podobnie jak w roku ubiegłym maskotki trafią do dzieci przewożonych karetkami. Zebrane w sklepie misie pomogą rzeszowskim ratownikom nawiązać kontakt z maluchami oraz rozładować negatywne emocje towarzyszące wypadkom.


Maskotki są niezwykle ważnym elementem wyposażenia karetek, a ratownicy medyczni nie wyobrażają sobie pracy bez nich. Przekazywane pluszaki wyglądają jak zabawki, jednak są czymś znacznie ważniejszym. Mają za zadanie wesprzeć najmłodszych - odwracają uwagę od tragicznych wydarzeń, łagodzą stres i są oparciem dla dzieci w emocjonalnym kryzysie.


- Niezmiernie cieszy nas, że IKEA Kraków po raz kolejny organizuje dla nas zbiórkę maskotek. W tym małym, życzliwym geście kryje się ogromne wsparcie. Rocznie przekazujemy dzieciom około 1700 pluszaków. Nie byłoby to możliwe bez takich akcji. - powiedział Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.


Zbiórka pluszaków w IKEA Kraków organizowana jest już od 6 lat, dotychczas zabawki były przekazywane Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu. W zeszłym roku po raz pierwszy trafiły również do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Na ręce ratowników przekazano aż 1500 pluszaków. Zbiórka maskotek w IKEA Kraków potrwa do 5 stycznia 2019 roku. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas.akt_akt984031532

Cały dochód ze sprzedaży kolekcji maskotek dla polskich organizacji


Zbiórka pluszaków jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie. Tylko w zeszłym roku IKEA Foundation przekazała 144 milionów euro 74 organizacjom partnerskim w 41 krajach, m.in. Handicap International, Room to Read, Save the Children, Special Olympics, War Child oraz UNICEF. W Polsce całkowity dochód ze sprzedaży maskotek z kolekcji SAGOSKATT zostanie przekazany 5 lokalnych organizacjom, przeciwdziałającym wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Limitowana kolekcja IKEA SAGOSKATT składa się z pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata, w tym przez 8-letnią Natalię z Polski.


Zobacz również: