Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Kolejny inwestor cieszy władze Powiatu Rzeszowskiego

Dodano: 21.08.19 12:36


akt99185456

„Dworzysko” przyciągnęło kolejnego inwestora

Spółka Heating-Instgaz inwestuje w Parku Naukowo Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Na terenie pozyskanym od Starostwa Powiatowego powstanie nowoczesne centrum logistyczne wraz z zewnętrzną infrastrukturą techniczną. Wartość inwestycji wynosi 14 mln zł.


Heating – Instgaz Sp. z o.o. działa na rynku Polski południowo – wschodniej jako hurtownia branży instalacji grzewczych i sanitarnych. Działalność przedsiębiorstwa wsparta jest doradztwem technicznym w zakresie tradycyjnych i nowatorskich rozwiązań technicznych, także z zastosowaniem Odnawialnych Źródeł Energii.


Planowana inwestycja na działce o powierzchni 1,3107 ha obejmuje budowę centrum logistycznego wraz z zewnętrzną infrastrukturą techniczną, która zagwarantuje zdecydowaną poprawę warunków pracy, bezpieczeństwa oraz możliwość dalszego rozwoju firmy. Przedsiębiorstwo planuje także zaadoptowanie w ramach swojej działalności, centrum badawczego wykorzystującego technologie dotyczące odnawialnych źródeł energii.


-Wybraliśmy ten teren pod inwestycję ponieważ odpowiadało nam to, iż mieści się on w Rzeszowie. Kolejnym argumentem była dobra infrastruktura w szczególności drogi dojazdowe. Obecnie budowane jest centrum logistyczne, które planujemy uruchomić w styczniu przyszłego roku. Zwiększyliśmy także zatrudnienie pod kątem naszej działalności na terenie PNT „Rzeszów –Dworzysko”-mówi Paweł Dziurgot Prezes Zarządu Heating – Instgaz Sp. z o.o. .


Kolejny inwestor cieszy władze Powiatu Rzeszowskiego.akt_akt991854562– Strefa stworzona przez Powiat Rzeszowski sprawia, że firmy planujące własny rozwój znajdą tutaj wszystko czego im potrzeba. Takim przykładem jest spółka Heating-Instgaz – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.


Plany inwestycyjne spółki związane są z budową nowoczesnego centrum logistycznego wraz z zewnętrzną infrastrukturą techniczną, które zapewni dalszy rozwój firmy oraz wzrost zatrudnienia. Projekt inwestycyjny służyć będzie rozwojowi gospodarczemu regionu oraz rozwojowi przedsiębiorczości. Główne obszary funkcjonowania firmy to rynek podkarpacia oraz część małopolski i lubelszczyzny.


PNT „Rzeszów – Dworzysko” to obszar o powierzchni 83,42 ha położonych w większości w granicach administracyjnych Rzeszowa. Tereny udostępniane przyszłym inwestorom są w pełni uzbrojone – w sieci dróg dojazdowych wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem w technologii LED. Na każdej działce jest dostępna sieć gazowa, energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna. Inwestorzy mogą również liczyć na zwolnienia podatkowe.


Woj.


Zobacz również: