Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Narodowe Centrum Kultury umożliwia legalne pobieranie książek, filmów, gier i płyt

Dodano: 25.09.16 13:21


akt99963641

Do gmin, domów kultury, bibliotek i szkół z ograniczonym dostępem do kultury trafiło ponad 10 tys. plakatów Narodowego Centrum Kultury umożliwiających odbiorcom i użytkownikom bezpłatny dostęp do bogatych zasobów zgromadzonych przez NCK.

Narodowe Centrum Kultury jest współorganizatorem III edycji Kultury Na Widoku – ogólnopolskiego projektu promującego korzystanie z legalnych źródeł kultury.


Esencją projektu stworzonego przez Fundację Legalna Kultura jest umożliwienie legalnego – bezpłatnie lub w bardzo niskiej cenie - dostępu do ponad tysiąca książek, filmów, gier, płyt pochodzący z legalnych źródeł.


Pozyskać je można ze strony internetowej Kultury na Widoku oraz poprzez kody QR umieszczone na instalacjach, citylightach i plakatach dostępnych w całej Polsce. Wśród dostępnych zasobów nie mogło zabraknąć i e-booków wydanych przez Narodowe Centrum Kultury.


W ramach tej współpracy wraz z plakatami Kultury Na Widoku do 10 tys. podmiotów - gmin, domów kultury, bibliotek i szkół z ograniczonym dostępem do kultury trafiło ponad 10 tys. plakatów Narodowego Centrum Kultury umożliwiających odbiorcom i użytkownikom bezpłatny dostęp do bogatych zasobów zgromadzonych przez NCK.


Z plakatów pobierać można e-booki, które pozwalają zapoznać się między innymi z historią polskiej muzyki czy animacji oraz ze współczesną antropologią miasta – np. „Miasto atrakcji. Narodziny kultury masowej na przełomie XIX i XX wieku” Łukasza Biskupskiego, „Antologia polskiego rapu” (praca zbiorowa), „Kultura a rozwój” autorstwa Jerzego Hausnera, Anny Karwińskiej i Jacka Purchli.


Tegoroczna akcja trwa do 8 października.


Źródło: NCK


kkż/Serwis Samorządowy PAP

Zobacz również: