Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

GWIAZDY MÓWIĄ

Moja biografia powstała jako odpowiedź na prośby fanów...

Dodano: 02.10.17 12:44


gwi86301523

W pierwszej wydanej biografii Zenon Martyniuk szczerze opowiedział o swojej drodze na szczyt kariery muzycznej. W książce znalazło się wiele nieznanych faktów z życia wokalisty ilustrowanych niepublikowanymi dotąd fotografiami. Lider zespołu Akcent twierdzi, że publikacja "Życie to są chwile" powstała jako odpowiedź na prośby jego fanów.

Informacje o ulubionym zespole fani Akcentu mogli dotąd czerpać przede wszystkim ze strony internetowej oraz fan page'a na Facebooku. Wielu z nich chciało jednak wiedzieć więcej zarówno o zespole, jak i jego wokaliście. W szczególności interesowały ich początki Zenona Martyniuka w show biznesie – fani domagali się informacji o tamtym okresie jego życia i dokumentujących je fotografii. Prośby te stały się dla wokalisty bodźcem do wydania swojej biografii.


– Bardzo dużo informacji jest na naszym fanpage’u, ale wiadomo, że w książce można przeczytać dużo więcej, ale to też duża frajda dla nas samych, że powstaje coś takiego jak biografia – mówi Zenon Martyniuk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.


Książka opisująca życie wokalisty otrzymała tytuł "Życie to są chwile", zapożyczony od powstałej w 1994 roku piosenki grupy Akcent. Kawałek ten pochodzi z szóstego albumu studyjnego formacji, noszącego taki sam tytuł. Autorką publikacji jest dziennikarka Martyna Rokita.


– Spędziłem z nią bardzo dużo czasu, porozmawialiśmy sobie bardzo długo, kilkadziesiąt godzin, były przeprowadzone wywiady ze mną, z moją żoną, rodziną, synem i z bliskimi przyjaciółmi – mówi Zenon Martyniuk.


Pozycja "Życie to są chwile" opisuje 48 lat życia wokalisty, od dzieciństwa spędzonego w Gredelach i Białymstoku, przez pierwsze kroki na scenie, aż do osiągnięcia tytułu króla disco polo. Zenon Martyniuk opowiada w niej szczerze o pierwszych występach na szkolnych akademiach i na przeglądach piosenek m.in. białoruskich, radzieckich, i harcerskich, a także początkach oficjalnej kariery z zespołem Akord.


– Występowaliśmy na weselach, zabawach, imprezach okolicznościowych, śpiewaliśmy znane piosenki, popularne w tamtym okresie, różne piosenki, wszystkich polskich wykonawców, o tym wszystkim można poczytać w biografii – mówi wokalista.


Zenon Martyniuk nie ukrywa, że jego pierwsze muzyczne dokonania nie przypominały jego obecnego repertuaru. Razem z zespołem Akord, a później Akcent, grał przede wszystkim akustycznie na tradycyjnym zestawie instrumentów: perkusji, gitarze akustycznej, basowej i elektrycznej oraz instrumentach klawiszowych. Wokalista występował ponadto dla innej publiczności, grał bowiem głównie na wiejskich zabwach, weselach i studniówkach.


– Akurat wtedy mieliśmy bardzo dużą popularność, zawsze stawialiśmy na profesjonalne wykonania naszych piosenek, mieliśmy dobry sprzęt nagłaśniający, staraliśmy się aby wszystko fajnie brzmiało, takie były początki – mówi Zenon Martyniuk.


Książka "Życie to są chwile" ukazała się na początku lipca, nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.


źródło; newseria.pl


gwi_gwi863015232

Zobacz również: