Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Mistrzostwa Polski

Dodano: 05.03.19 11:52


spo12203322

Znakomitą formę zaprezentowali zawodnicy Stali Rzeszów na Zimowych Mistrzostwach Polski w skokach do wody, które w dniach 1-3 marca odbyły się w Poznaniu. Łącznie zawodnicy rzeszowskiego klubu wywalczyli 22 medale - 13 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe!

Kategoria A kobiet została zdominowana przez zawodniczki Stali Rzeszów, które zdobyły komplet medali. Bezkonkurencyjna była Aleksandra Błażowska, która zwyciężyła w konkursach na obu trampolinach. Na „jedynce” tytuł wicemistrzowski przypadł Aleksandrze Puterli, a brąz wywalczyła Karolina Wolska. W konkursie na trampolinie 3 metrowej na drugim miejscu uplasowała się Justyna Ciskał, a brąz przypadł ponownie Karolinie Wolskiej.


W kategorii A mężczyzn również dominowali zawodnicy Stali Rzeszów.


Na trampolinie 1 metrowej tryumfowali Robert Łukaszewicz przed Filipem Jachimem. Natomiast na „trójce” kolejność była odwrotna. Zwyciężył Filip Jachim przed Robertem Łukasiewiczem. Obaj panowie stoczyli ze sobą niezwykle zaciętą i stojącą na bardzo wysokim poziomie rywalizację w konkursie skoków z wieży. Zwyciężył Robert Łukasiewicz (475pkt.) przed Filipem Jachimem (471pkt.)!


Nie gorzej poszło zawodnikom Stali Rzeszów w kategorii B, gdzie wywalczyliśmy trzy złote medale. Dwa z nich przypadły Marii Łukaszewicz, która nie miała sobie równych w gronie dziewcząt. Wśród chłopców tytuł mistrzowski na „jedynce” wywalczył Oskar Cmela.


W kategorii C również zawodnicy Stali Rzeszów „wyskakali” komplet złotych medali. Podwójnymi Mistrzami Polski w konkursach na obu trampolinach zostali Weronika Bojda wśród dziewcząt i Eryk Dróżdż wśród chłopców.


W konkurencji synchronów dziewcząt na trampolinie 3m złoto wywalczył duet Stali Rzeszów - Justyna Ciskał/Karolina Wolska. W kategorii OPEN kobiet srebro wywalczyła Aleksandra Błażowska, a brąz Justyna Ciskał. Zwyciężyła w tej konkurencji też „rzeszowianka” ale obecnie reprezentująca barwy łódzkiej AZS Politechniki - Kaja Skrzek. W tych barwach występują obecnie również nasi najbardziej utytułowani seniorzy Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek, którzy w Poznaniu podzielili się zwycięstwami. Andrzej zgarnął złoto na trampolinie 3m, a Kacper wygrał na trampolinie 1m. Cała trójka z uwagi na brak odpowiedniej bazy treningowej w Rzeszowie, zmuszona była na czas przygotowań do igrzysk olimpijskich przenieść się do Łodzi. Całe środowisko rzeszowskich skoków do wody od lat z utęsknieniem czeka na budowę nowego basenu na ulicy Matuszczaka.


Trzeba dodać, że mimo bardzo trudnych warunków treningowych zawodnikom udało się przygotować bardzo wysoka formę. Świadczą o tym zdobyte medale oraz normy punktowe uzyskane w Poznaniu przez naszych zawodników, uprawniające do występu na tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów (Aleksandra Błażowska, Karolina Wolska, Justyna Ciskał, Robert Łukaszewicz, Filip Joachim, Maria Łukaszewicz) i seniorów (Kaja Skrzek, Aleksandra Błażowska, Kacper Lesiak, Andrzej Rzeszutek).


W Zimowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu wystąpiło ponad 60 zawodników z całego kraju.


Marek Grzesik

Zobacz również: