Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Puchar Podkarpacia obroniony!

Dodano: 12.10.16 10:49


spo16285683

W dniu 8 października 2016r. w Mielcu, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11, odbył się III Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Mielecki Klub Kyokushin Karate - prowadzony przez sensei Romana Jemioło.

W zawodach zgłoszono udział 241 zawodników z 14 podkarpackich klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Tadeusz Krygowski.


Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 29 karateków pod przewodnictwem shihana Romana Woźniaka oraz sensei: Adam Buczyński, Ireneusz Kasza i Marek Sawczuk, którzy sędziowali rywalizację w konkurencjach kata i kumie


Młodzi zawodnicy Krośnieńskiego KKK wywalczyli w sumie 25 pucharów indywidualnie (8 pierwszych miejsc, 9 drugich i 8 trzecich) - tak imponujący rezultat pozwolił na powtórzenie wyniku sprzed roku i obronę I miejsca drużynowo. Drugie miejsce zdobyła ekipa z Tarnobrzega, trzecie zaś BUDO Krosno. Rywalizacja była niezwykle zacięta, niejednokrotnie o wyniku decydowały ułamki punktów (kata) lub, wymagające niezwykłej wytrzymałości, dogrywki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Oliwia Krupa i Aleks Łączak - w drodze do zdobycia indywidualnie podwójnego mistrzostawa (!!!) musieli pokonać bardzo trudnych przeciwników, stoczyć wyczerpujące walki i, mimo ogromnego zmęczenia, znaleźli siłę, by po dogrywkach,` przeciwnicy uznali ich wyższość. Dodatkowo należy podkreślić fakt, iż województwo podkarpackie w 2015 roku, w ogólnopolskiej rywalizacji dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu, zajęło bardzo wysokie, drugie miejsce w Polsce, w rankingu województw w dyscyplinie sportowej karate kyokushin. Krośnieński KKK, broniąc ubiegłorocznego, drużynowego tytułu udowodnił, iż zawodnicy prezentują bardzo wysoki stopień wyszkolenia i potrafią zwyciężać w tak mocnym województwie. Klub nasz jest również aktualnym, drużynowym Mistrzem Podkarpacia. Z Klubu w rywalizacji udział wzięli również: Dominik Bilski, Nikola Bulwan, Szymon Fejkiel, Mateusz Kozielec, Karol Paradysz, Filip Pawlik, Katarzyna Śnieżek, Julia Sypień, Anna Szubert i Maciej Szybiak.


Marek Grzesikspo_spo162856832

Zobacz również: