SPORT

Karolina Pęk Wicemistrzynią Europy

Dodano: 20.10.15 08:28

spo17183058

Karolina Pęk zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyła srebrny medal w klasie 9 w Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym w Vejle w Danii.

W finale przegrała po zaciętej i wyrównanej walce z Turczynką Neslihan Kavas 3:0 w setach (12:10, 11:9, 12:10).

Jest to kolejny sukces 17-letniej Karoliny.

"Bardzo zależało mi na tym turnieju, nie mogę powiedzieć, że jestem w pełni zadowolona ze swojego indywidualnego występu.

Zabrakło mi pewności w końcówkach każdego seta"- mówi Karolina. Brawo, Gratulacje.

Świetne zawody rozegrał również Krzysztof Żyłka w klasie 4 wózki mężczyzn, był on o krok od zdobycia medalu.

Po zwycięstwach w meczach grupowych, w 1/8 turnieju trafił na zawodnika z Francji Emerica Martina i w piątym secie, mając piłkę meczową przy stanie 10:9 przegrywa seta 12:10 i cały mecz 2:3 (9,-10,-7,9,-10). Obaj zawodnicy stworzyli fantastyczne widowisko i szkoda tej szansy na medal Krzyska.

kpwe2

Trzeci nasz zawodnik Maciej Nalepka w klasie 3 wózki mężczyzn po wyjściu z grupy przegrał z Rumunem Makszin Dacian 1:3 ( -8,-8,7,-9) i pożegnał się z turniejem indywidualnym.