SPORT

Zawody Narciarskie w Ustianowej k/ Ustrzyk Dolnych

Dodano: 26.01.17 12:02

spo2182208

25 stycznia na trasie pod Żukowem im. Stanisława Nahajowskiego w doskonałych warunkach śniegowych i na świetnie przygotowanych torach juniorzy E i juniorzy D rywalizowali na 2 km stylem klasycznym, juniorzy C biegali na 3 km. Łącznie na starcie stanęło 73 zawodników z 4 klubów.

W kategorii juniorka C Renata Prędki z MKS Halicz Ustrzyki Dolne zajęła trzecie miejsce. Najważniejsze, że narty trzymały znakomicie i za to chciałam podziękować moim trenerom – powiedziała na mecie Renata, która tym razem musiała uznać wyższość swoich koleżanek klubowych Kingi Polityńskiej i Luizy Motyki. Kategorię juniorka E wygrała w Ustjanowej wygrała Weronika Juzeluk z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, która o ponad 30 sekund wyprzedziła Emilię Dyl z LUKS Ustjanowa i o 37 sekund swoją koleżankę z Tomaszowa Weronikę Łysko. W najmłodszej kategorii chłopców triumfował Hubert Tomaszek z Halicza. Tylko nieco ponad sekundę stracił do niego drugi na mecie Sebastian Garbowski z UKS Karpaty Klimkówka. Trzeci w klasyfikacji Antoni Żółkiewski z MULKS Tomaszów Lubelski był gorszy od Tomaszka o prawie 10 sekund. Siódme miejsce w tej kategorii zajął Hubert Grasela. Młody zawodnik z MKS Halicz był bardzo zadowolony ze swojego biegu. Dałem z siebie wszystko, starałem się na trasie nie zapominać o technice – powiedział na mecie.