SPORT

UDANY WYJAZD HORYNIECKIEJ "UNII" NA MMP-64

Dodano: 17.03.15 10:40

spo27313481

W dniach 11-15 marca br. w Lipnie k. Leszna odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 64-polowych zwanych klasycznymi. LKS "UNIA" w Horyńcu-Zdroju specjalizuje się i trenuje w grze w warcaby 100-polowe, zwane międzynarodowymi lub polskimi ale często bierze udział w zawodach 64-polowych.

Tym razem również zawodnicy wystartowali i zdobyli...10 medali mistrzostw Polski, wyższe kategorie warcabowe oraz na pewno kilka osób uzyska nominacje do kadry Polski 64-polowej.

W rozgrywanych MP w grze długiej złoty medal zdobył - Jakub Gazda (kat. do lat 16), srebrny - Klaudia Zaborniak (kat. do lat 16), i brązowe - Natalia Zaborniak (do lat 19), Klara Kornaga (do lat 10) i Angelika Żuk (do lat 16).

W mistrzostwach Polski ale w grze błyskawicznej złote medale zdobyli - Jakub Gazda (do lat 16), Mateusz Piątek (do lat 23), srebrne- Angelika Żuk (do lat 16), brązowe - Klara Kornaga (do lat 10). W Drużynowych MP wystartowała 1 drużyna z Unii (Angelika Żuk, Klaudia Zaborniak) i w kategorii do lat 23 zawodniczki zdobyły srebrny medal. W mistrzostwach wystartował również Mateusz Skibicki (kat do lat 16) zdobywając wysokie 4 i 5 miejsce a Paweł Krzyśkowski (kat do lat 13) - 8 i 12 miejsce oraz Sylwia Krzyśkowska (kat do lat 16) - dwa 5 miejsca.

uwhu2

Na szczególne wyróżnienie oprócz najlepszego w tej chwili zawodnika Unii - Jakuba Gazdy, który za kilka dni wystąpi w XXXIX Finale MP Seniorów jako najmłodszy uczestnik (14 lat) wśród najlepszych 12- tu seniorów Polski (21-28.03.2015 - Lututów) zasługuje Klara Kornaga (kat do lat 10), zdobywczyni 2 brązowych medali MP. Klara w dniach 7-12 kwietnia br. będzie reprezentować województwo podkarpackie oraz swój klub podczas IV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych w Suwałkach.

Oby również tam odniosła sukces. Czy to wszystkie sukcesy? Nie. Pani Ewa Żuk, sędzia rundowy tych mistrzostw, zdała egzamin i zdobyła I kategorię sędziowską. Gratulacje!