Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Grand Prix Polski w Gdańsku

Dodano: 17.10.17 17:45


spo44199951

W Gdańsku rozegrano 3 Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Centrum PZTS im. Andrzeja Grubby.


Turniej pod dyktando zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg, którzy aż pięć razy stawali na najwyższym miejscu podium .

W turnieju indywidualnym zwyciężyli Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Paweł Mazuryk, Dawid Sowa i Paweł Włodyka oraz III miejsca zajęli Janusz Chamot i Mariusz Matejek.


W klasie łączonej 1-3 wózki, Maciej Nalepka pokonał po 3:0 wszystkich swoich przeciwników, potwierdzając dominację w tej grupie zawodników w kraju.


Janusz Chamot drugi zawodnik IKS-u, który również rywalizował w tej klasie startowej i zajął 3 miejsce ulegając w półfinale 0:3 koledze klubowemu.


Krzysztof Żyłka w klasie 4 w fazie grupowej nieoczekiwanie przegrał 2:3 (7,-12, 1,-11,-11) z Dariuszem Rzewuskim Start Siedlce. Zrewanżował się Darkowi w finale pokonując go wyraźnie 3:0 (2,2,1).Paweł Mazuryk w klasie 8 rozegrał świetne zawody, w fazie grupowej pokonał 3:1 Adama Kopcia Start Katowice, 3:0 Jakuba Mirosława Start Wrocław.


W ćwierćfinale zwyciężył 3:0 Sylwestera Siennickiego Start Siedlce by w półfinale stoczyć zacięty pięciosetowy pojedynek z Mariuszem Olczakiem KS Bronowianka Kraków zakończony sukcesem 3:2 (6,-9,8,-5,10).


W finale natomiast pokonał 3:0 faworyta w tej klasie, brązowego medalistę ostatnich ME Marcina Skrzyneckiego Start Zielona Góra.


W klasie 9 startowało dwóch zawodników IKS-u Dawid Sowa i Mariusz Matejek. Dawid w fazie grupowej przegrywa 2:3 pierwszy pojedynek Benedyktem Mąkosą Start Radom,


pokonuje 3:0 Edmunda Renkela Start Gorzów Wielkopolski. W ćwierćfinale zwyciężył 3:0 Michała Kluke Start Łódź, w półfinale 3:0 Grzegorza Gałązkę ze Start Siedlce by finale zrewanżować się Benedyktowi Mąkosie i pokonać go 3:0 (6,7,7).


Mariusz Matejek fazę grupową przeszedł bez straty seta, pokonał po 3:0 Michała Kluke Start Łódź i Tomasza Jaworskiego Start Katowice.


W ćwierćfinale jego przeciwnik Roman Ćwik Start Katowice otrzymał walkowera 3:0 i Mariusz awansował do półfinału gdzie uległ po zaciętej pięciosetowej walce 2:3 (-10,10,12,-8,-9) Benedyktowi Mąkosie z Radomia.


W klasie 10 to popis Pawła Włodyki, który szedł jak burza, wygrał fazę grupową pokonując po 3:0 Klaudiusza Mały-Wieczorek Start Katowice i Piotra Wilka Eurobeskidy Łodygowice.


W 1 rundzie miał wolny los a w ćwierćfinale zwycięża 3:0 Radosława Adasiewicza Start Białystok, w półfinale 3:0 Stanisława Ząbka UKS SP 1 Tarnów.


Finał tej kategorii to świetny, emocjonujący pięciosetowy pojedynek z Mistrzem Europy z turnieju drużynowego ze Słowenii Igorem Misztalem Start Zielona Góra, z którego Paweł wychodzi zwycięsko wgrywając 3:2 (8,3,-5,-7,7).


Zawody w Gdańsku to najlepszy występ Naszych zawodników w turniejach Grand Prix Polski w historii klubu i jest to dobry prognostyk przed zbijającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski.


Brawo, gratulacje.


Kolejne zawody, w których będą rywalizowali zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg toMiędzynarodowe Mistrzostwa Belgi - Belgian Open 2017, 28-30 października w Sint-Niklaas,


Międzynarodowe Mistrzostwa Hiszpanii - PTT Spanish Open 2017, 8-11 listopada Alicante oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, 1-3 grudnia, Gdańsk.


Marek Grzesik

Zobacz również: