Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Górski Runmageddon Kocierz. Wyzwanie dla najodważniejszych!

Dodano: 27.05.19 14:42


spo45538558

Dlatego w dniach 5-6 października br. cykl największych w Polsce biegów z przeszkodami Runmageddon ponownie zawita do gminy Andrychów, a dokładnie do miejscowości Targani-ce. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, trasy poprowadzone zostaną na terenie malowniczego kompleksu Kocierz Hotel&Spa. Górski krajobraz połączony z morderczymi formułami Runmageddon to wyjątkowe przeżycie, którego nie może przegapić żaden miłośnik sportów ekstremalnych. Górskie powietrze sprzyja wysiłkowi!

- Górska edycja Runmageddonu to przygoda, której nie da się zapomnieć! Liczne podbiegi i górskie szlaki to wyjątkowo ciężkie zadanie do pokonania, które rekompensują niesamowite widoki. Ze-szłoroczna edycja przyciągnęła wielu zwolenników naszego biegu, jesteśmy pewni, że tym razem będzie podobnie. To co wyróżni tegoroczne wydarzenie to nowa 42 kilometrowa trasa Ultra. Cze-kamy na śmiałków, którzy podejmą się takiego wyzwania – mówi prezes Runmageddonu Jaro Bie-niecki.


Przełęcz Kocierska będąca każdego roku obowiązkowym punktem turystycznym dla wielu pasjonatów gór, tej jesieni będzie miejscem morderczego biegu z przeszkodami. Kto odważnie po-dejmie się takiej próby charakteru?


Stanąć na starcie Runmageddonu Kocierz będą mogli dorośli zawodnicy i dzieci. Początkujący swoją przygodę z biegami przeszkodowymi będą mogli zacząć od 3 kilometrowej trasy Intro, na której ustawionych będzie 15 konstrukcji. Dla nieco bardziej doświadczonych uczestników przygo-towana zostanie formuła Rekrut o długości 6 kilometrów i z 30 utrudnieniami. Dla najbardziej za-prawionych runmageddończyków prawdziwą próbą sił z pewnością okażą się dwa dystanse – Hard-core i Ultra. Pierwszy z nich to 21 kilometrowy odcinek i niemal 70 przeszkód! Z kolei Ultra to najdłuższa trasa i aż 42 kilometry biegu przez 140 konstrukcji.


Runmageddon Kocierz to wyjątkowe sportowe spotkanie także ze względu na możliwość zdobycia trofeum Runmageddonu. Wszyscy, którzy marzą o takim wyróżnieniu w październiku będą mogli zawalczyć o tytuł Weterana i zaliczyć Południe Koron.


Wyzwania są jednak nie tylko dla dorosłych! Młodsi zawodnicy również będą mogli się wykazać w dwóch formułach. Trasa Kids przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-11 lat. Maluchy podzielone na grupy wiekowe będą mogły pokonać 1 kilometrową trasę i ponad 10 przeszkód. Starsze dzieci między 12 a 15 rokiem życia pobiegną 2 kilometry i zmierzą się z 15 utrudnieniami.spo_spo455385584Zapisy na to wyjątkowe sportowe wydarzenie prowadzone są na stronie internetowej Runmageddo-nu pod linkiem >>> https://www.runmageddon.pl/imprezy/gorski-runmageddon-kocierz-gm-andrychow-05-10-2019.


___________________________________________________________________________________


Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.


Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).


Zobacz również: