Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg

Dodano: 12.09.17 14:04


spo48558793

W turnieju indywidualnym i drużynowym w klasie 4 wystąpił Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg, który wywalczył dwa medale.

Medal złoty w parze z Chorwatem Tomislav Spalj w turnieju drużynowym gdzie pokonują po 2:0 drużynę z Arabii SaudyjskiejMuhannad Al Farhi/Hussain Mohammed Alharbi,


drużynę izraelsko-włoską David Gabriel/ Davide Scazzieri, drużynę z Rumuni Petru Ifrosa/ Ioan Dirlea i 2:1 parę ze Słowacji Andrej Meszarosz/ Boris Travnicek.


Natomiast turniej indywidualny w klasie startowej 4 wózki mężczyzn kończy rywalizację ze srebrnym medalem, w fazie grupowej pokonuje 3:1 (4,-10,7,6) Borisa Travniceka,


3:0 (7,4,6) Rumuna Petru Ifrosa i 3:1 (7,-12,6,10) Czecha Filipa Nachazela. Po wyjściu z grupy ma wolny los by w półfinale pokonać 3:0 (11,5,6) Chorwata Tomislav Spalj.


W finale przegrywa 1:3 (-8,-7,10,-10) ze Słowakiem Peterem Mihalikiem.


Świetne zawody w wykonaniu Krzyśka odnosi kolejny sukces w swojej karierze sportowej i zdobywa punkty w rankingu światowym a występ w Ostrawie jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy - European Championships, które odbędą się 26 września - 5 października w Lasko na Słowenii gdzie wystąpi również drugi zawodnik IKS-u Maciej Nalepka.


Zawodnicy z Reprezentacji Polski wracają teraz do Krakowa na finałowe przygotowania do najważniejszej imprezy tego roku.


Marek Grzesik

Zobacz również: