Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Pięć pucharów czwartej drużyny Makroregionu Południowego

Dodano: 14.03.16 19:15


spo49871995

12 marca 2016 roku w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 223 zawodników z 32 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Organizatorem Mistrzostw z kalendarza Polskiego Związku Karate był Leżajski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Dariusza Burdę 3 dan a współorganizatorami byli Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Federacja Sportu i Podkarpacki Okręgowy Związek Karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Krawontka 5 dan, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak 5 dan. Zawody otworzył Poseł na Sejm RP Jerzy Paul. Puchary, medale i dyplomy wręczali: Burmistrz miasta Leżajsk Andrzej Janas, Prezes Leżajskiego KKK Mirosław Hołda, shihan Andrzej Krawontka i shihan Roman Woźniak.


Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowany był przez 8 zawodników i sensei Marka Sawczuka jako sędziego. Nasi karatecy pięciokrotnie stawali na podium, zdobywając czwarte miejsce drużynowo w Makroregionie Południowym. Na szczególne wyróżnienie zasłużył posiadacz, od niedawna, czarnego pasa sensei Adolf Pasterczyk, który po 32 latach ponownie stanął na najwyższym stopniu podium w kumite Master. Sensei Dolek, w walce finałowej, pokonał debiutującego w zawodach, kolegę klubowego, senpai Dariusza Ząbika.


Debiutujący w kategorii kata seniorów Aleksandra Pasterczyk i Kryspin Paradysz przeszli do drugiej tury, zaś w kumite juniorów wygrali swoje pierwsze walki.


Patryk Prajsnar, jedyny startujący młodzik w kumite do 50 kg, musiał uznać wyższość brązowego medalisty tej kategorii.


Marek Grzesik


Zobacz również: